A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / Alış veriş / Nasıl Ev Sahibi Olunur

Nasıl Ev Sahibi Olunur

Bir evi belirli bir takım yasalar çerçevesinde muhafazası ve tasarrufu altında bulunduran kişiye ev sahibi denmektedir. Diğer adı ile konut sahibi olan kişiler mülk sahibi olarak adlandırılırlar. Ayrıca mülkün sahibi olduklarını kanıtlayan izin ve belgelerde bulunur. Ev ya da konut sahibi olmayanlar da kiracı sifatı ile mevcut olan mekanlarda otururlar. Bunun karşılığında da öncesinde ev sahibi ile karşılıklı olarak belirlenmiş olan anlaşmalar doğrultusunda belirlenen dönemlerde ödeme yapmak durumundadırlar. Mülkiyetin kendine ait olduğu evlerde oturanların herhangi bir ödeme yapmalarına gerek yoktur.

Konut ya da ev sahibi olmanın pek çok yöntemleri ve yolları vardır. Burada belirttiğimiz tüm yol ve yöntemlerin kaynağı ise çoğunlukla maddi anlamda yapılan birikime veya gelire bağlıdır. Birikim, ev sahibi olmanın en klasik ve bilinen yöntemidir. Yıllarca elde edilen gelirden yıllık ya da aylık olarak tasarruf edilerek birikim yapılmaya çalışılır. Sonrasında da elde edilen birikim ev sahibi olabilmek için peşinat olarak ya da farklı avantajlar için kullanılır. Böylelikle elde edilen gelirle doğru orantılı olarak hemen hemen orta yaşlarda daha ileri ki zamanlarda bir ev sahibi olunabilir. Miras ise ev sahibi olmanın bir diğer yoludur.  Bu yöntemde herhangi bir zaman ya da emek sarf edilmez. Aile büyüklerinden, yakınlık derecesi yüksek olan akrabalardan ya da bağışlar yolu ile ödenekler bulunur. Miras, mülk olarak kalabileceği gibi ödenek olarak da kalabilir. Bu yol ile hiç emek harcamadan ve hiçbir zahmete katlanılmadan ev sahibi olunmuş olur.

İnsanları ev sahibi yapma amacı ile kurulan kuruluşlar da farklı bir alternatiftir. Oldukça cazip fırsatlar ile kredi ve farklı avantaj imkânları sağlamak kaydıyla yeterli birikime sahip olmayan ve peşinatı olmayan kimselere yardımcı olarak, ev sahibi yaparlar. Ev sahibi olunabilmesi için büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlayan diğer bir kuruluş da kamu kuruluşlarıdır. Sarf edilen tüm emekler, gerçekleştirilen avantalar ve tasarruflarla elde edilen miktarlar ev ya da konut sahibi olmak için belirlenmiş olan yöntemler ve yollardır.

  ozan erdogan

İstersen şunlara bak

hızlı konuşma

Nasıl Hızlı Konuşulur

Pek çok kişi dili sürçmeden, takılmadan, tıkanmadan konuşmak ve bu şekilde konuşurken de olabildiğince seri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altunizade Mah. SirmaPerde Sok.
istanbul
34662
Turkey
Tel: +90 216 474 40 38
Fax: +90 216 474 40 68