Çalışma Hayatı-FinansHayat

Nasıl Para Kazanılır

Herkesin en büyük sorumluluk ve ihtiyaçlarından birisi de para kazanmaktır. Özellikle yaz dönemi, öğrencilerin kendi ihtiyaçlarını karşılama, belli bir birikim elde etme ve rahat bir okul dönemi geçirmeleri için önemli bir zaman dilimidir. Şimdi, öğrencilerin bu yaz dönemini iyi bir şekilde değerlendirerek ne tür işlerde çalışabileceklerine ve ne şekilde para kazanabileceklerine değinelim;

Çeşme, Kuşadası, Bodrum, Antalya, Ayvalık gibi yazlık turizmin oldukça yoğun olduğu yerlerde yaz aylarında pek çok yeni personele ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca bu personel ihtiyacı yalnızca turizm alanında tecrübeli kişilere değil, vasıflı / vasıfsız her yaştan kişiye iş imkanları sağlamaktadır. Sizler de yazlık bölgelerde bulunan restaurant ve otel gibi mekanlarda çalışarak rahatlıkla gelir elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bahsetmiş olduğumuz bu işletmelerin pek çoğunda çalışan personeller için ulaşım, yemek ve barınma imkanları da sağlanmaktadır. Bu tip işler tatil ve işi bir arada götürmek isteyenler için fazlası ile idealdir. Yaz dönemini turizm işletmelerinde çalışarak değerlendirmenin diğer bir avantajı da, yabancı dilinizi geliştirmenize katkı sağlayacak olmasıdır. Para kazanmak için çalışabileceğiniz diğer yerler ise alışveriş merkezleri ve marketlerdir. Yazın getirmiş olduğu hareketlilik ile bu yerlerde de bir yoğunluk oluyor. Bu sebeple de yaz aylarında ekstra elemana ihtiyaç duyulmaktadır. Alışveriş merkezlerinde satış temsilcisi ve reyon görevlisi olarak rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Bu iş içinse görünümünüze özen göstermeli, karşılıklı ilişkilerde iyi olmalı ve müşterilerle sağlıklı iletişim kurabilmelisiniz. Yaz aylarında perakende sektöründe pek çok iş fırsatı yaratan diğer bir yer ise süpermarketlerdir. Özellikle de vasıfsız çalışanlar için, depo elemanı, raf sorumlusu, yük taşıyıcı ve de kasiyer gibi pozisyonlarda çalışarak gelir elde etmek hiç de zor değildir. Aynı zamanda buranın çalışanlara sağladığı bir avantaj da serin ve düzenli bir çalışma ortamıdır.

Otobüs host / hostesliği de para kazanabileceğiniz diğer bir iş alanıdır. Yaz aylarında turizm ile başlayan otobüs hareketliliği ile bu sektörde de pek çok elemana ihtiyaç duyulmaktadır. Sizlerde otobüs firmalarına başvuruda bulunarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

2 thoughts on “Nasıl Para Kazanılır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.