Eğitim

Nasıl İngilizce Öğrenilir?

Günümüzde yabancı bir dil öğrenmek artık ihtiyaç haline gelmiştir. Yabancı dil bilmeyen kişilerin iş bulması da daha zor bir hal almıştır. Çünkü pek çok iş yeri uluslararası bağlantılara sahiptir ve dolayısıyla eleman alımında da tercihleri yabancı dil bilenlerden yana olmaktadır. Eğitim, iş ya da hobi için bir şekilde İngilizce öğrenmek elzem hale gelmiştir. Bu nedenle de genç, yaşlı hemen hemen herkes İngilizce öğrenmek için bir çaba sarf etmektedir. İngilizce öğrenmek için erken yaş oldukça önemlidir. Eğer çocuğunuz varsa mutlaka erken yaşta İngilizce öğrenmesi için onu teşvik etmelisiniz.

Ayrıca erken yaşta İngilizce öğrenmek, ilerleyen yaşa göre daha basit ve kolaydır. Bunun nedeni ise küçük yaştaki bireylerin alma, hatırlama ve kullanma kapasitelerinin fazlası ile yüksek olmasıdır. İlerleyen yaşlarda dil öğrenimde de çoğunlukla o dili konuşmada çekingenlik yaşandığı görülmektedir. Dolayısıyla en iyisi erken yaşta öğrenilmesidir.

İngilizce öğrenirken tüm yabancı dillerde olması gerektiği gibi öncelikle gereksinimler ön planda tutulmalıdır. Mesela, İngilizceyi iş hayatımızda kullanacaksak iş İngilizcesine yönelik bir eğitim almamız gerekecektir. İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat edecek ya da orada yaşayacaksak önceliğimiz günlük hayattaki dil kullanımı üzerine olmalıdır. İngilizce öğrenmek için günümüzde bir sürü kurs ve özel dersler de bulunmaktadır. Aynı zamanda ev ortamında öğrenebileceğiniz, çalışacağınız materyallerde mevcuttur. Hatta bu materyaller ile konuşma becerinizi dahi geliştirebilirsiniz.

Ancak iş İngilizcesinin mutlaka bir kursta öğrenilmesi gerekmektedir. Genel, gündelik yaşamda kullanılan İngilizceyi öğrenmek içinse bu tip bir kursa gereksinim yoktur. Temel bir düzeye sahip olduktan sonra ilk olarak alt seviyelerden başlayarak bol bol kitap okumalı, film izlemeli ve şarkı dinlemelisiniz. Bu etkinlikleri yaparken ilk etapta karşınıza bilmediğiniz, anlamadığınız pek çok kelime çıkacaktır. Mutlaka o kelimeleri sözlük yardımı ile bulmalı ve öğrenmelisiniz. Ancak bunu bir süreklilik haline getirmeden önce o kelimenin kullanıldığı cümlede hangi anlamlara gelebileceği yönünde kafa yormalı ve tahminler yürütmelisiniz ardından tahmininizin doğruluğunu tespit etmek için yine sözlükten yararlanabilirisiniz.

Bunların yanı sıra İngilizceyi en kolay öğrenmenin yollarından bazıları da İngilizce konuşulan ülkelerde bir süre kalmak, o dili bilen kişiler ile iletişim kurmaya çalışmak ve bu şekilde bol bol pratik yapmaktır.

 

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.