GenelHayat

Cool Kadın Nasıl Olunur

Kelime manası serin ve soğuk olan cool, sokak İngilizcesinde de rahat ve havalı görünümlü manalarına gelmektedir. Son dönemlerde cool olmak oldukça önemli konular arasında bulunmakta. Kadınlar için de oldukça büyük önem taşıyan cool hatun olmanın yöntemleri nelerdir? Bu yazımızda cool olmak için işinize yarayacak tüyoları bulabilirsiniz.

Cool bir kadın olmak istiyorsanız, öncelikle ortamlarda sahip olduğunuz şeylerden ya da sahip olmak istediklerinizden, yediğinizden, içtiğinizden ve gittiğiniz mekânlardan söz etmeyin. Bu durum tüm havanızı yerle bir eder. Aksine insanları merak içerisinde bırakmak ve gereksiz atılan hava cool olmanın en önemli şartlarının başında gelir.  Sizin sevdiğiniz şeyler ve yaptıklarınız, vücut dilinize ve konuşmanıza yansımalıdır. Cool olmak istiyorsanız, Sizin yaşantınızdan apaçık olarak bahsetmemelisiniz. Hava atmak ve havalı olmak arasındaki ince çizgiye dikkat edin.  Cool kadın olmanın bir diğer yolu da mütevazı olmamaktan geçiyor. Size çok güzel gözlere sahip olduğunuzu söyleyen kişinin karşısında beğenilmenin vermiş olduğu mahcubiyetle karşı tarafa iltifatlar yapmak, cool kadın havasını yerle bir eder. Böyle bir durumda güzel gözlerinizin farkında olduğunuz edasıyla yalnızca bir teşekkür etmek yeterli olacaktır.  Burada verdiğimiz güzel göz örneği yaşantınızdaki tüm detaylar için geçerlidir.  Büyük armalı veya çok armalı tasarımlardan uzak durun.  Pahalı markaların göze direk çarpması konusunda hassas olun. Zaten öncelikle dikkat çekmesi ve bağırması gereken, kumaş ve tasarımdır. Bunların iyi görünmesi, anlayanlar için oldukça yeterlidir. Bu arada fazla da takıntılı olmamaya çalışmak da fayda var. Ucuz ve pahalıyı birbirine karıştırmaktan da çekinmeyin. Bu arada modayı takip etmenin yanı sıra modanın da kurbanı olmamak lazım.  Yaşam tarzınıza uyan ve sizi yansıtan tasarımlar, trend olan her şeyden çok daha rahat olacaktır. Bu rahatlık da size cool bir hava katacaktır.

Cool olmanın bir diğer kuralı da insan ayrımı yapmamak ve insancıl olmaktır.  Gidilen restoranda servis yapan kişiyle diyolağa girmek ya da bir simitçi ile muhabbet etmek de cool olmanın kurallarındandır. Bu hayatta hiç her insandan öğreneceğimiz bir şeyler olabileceğini unutmamak gerekir. Ayrıca cool olan kadınlar, kendine güvenen ve insan ayrımı yapmayan kadınlardır.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.