GenelHayat

Nasıl Arkadaş Edinilir

Herkes keyifli vakit geçirmek, güzel paylaşımlarda bulunmak ve eğlenceli anları değerlendirebilmek için iyi arkadaşlara ihtiyaç duyar. Dolayısıyla arkadaşlık bir nevi gereksinimdir ve çoğu kişi için önemli bir yere sahiptir. Peki, nasıl arkadaş edinilebilir ona değinelim; öncelikle bu işin en doğal ve etkili yolu; tebessüm ile söylenen bir merhaba olsa gerek. Dolayısıyla sosyal medyada ya da herhangi bir ortamda kendinize yakın hissettiğiniz, ortak şeyler paylaşabileceğiniz ve güzel vakit geçirebileceğiniz kişiler ile bir şekilde iletişime geçmelisiniz. Bu biraz önce bahsettiğimiz gibi içten bir gülümseme, bir merhaba ya da mesaj yolu ile olabilir.

İnsanlar, çoğu zaman yeni arkadaşlıklar kuracakları zaman çekingenlik gösterirler ancak bu durumu herkesin bir arkadaşa ihtiyacı olduğu düşüncesi ile aşmalıdırlar. En kolay arkadaş edinilebilecek zamanlar ise tatil zamanları olsa gerek. Toplu organizasyon ve aktiviteler sizlerin işini fazlası ile kolaylaştıracaktır. Herhangi bir aktivitede başlayan arkadaşlıklar da kişiler birbiri ile vakit geçirmeye başladıkça o aktivite dışında da zaman geçirme isteği duyacaklardır. Bu nedenle de sosyalleşmek, belli etkinlik ve aktivitelerde yer almak sizlerin arkadaş edinebilmenizi ve keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bu tip etkinlikler belli bir düzende yapıldığı için de arkadaş edinmeniz oldukça rahat olacaktır. Ayrıca tatil yerlerinde kurulan arkadaşlıkların geçici olacağı yönünde önyargılarınız varsa da onlardan kurtulun; çünkü deniz kenarında yapılan buluşmalar, ortak aktiviteler ve zaman paylaşımı arkadaşlık bağını güçlendirecek faaliyetlerdir. Aynı zamanda böyle güzel anılar biriktirerek kurulan arkadaşlıkla daha kalıcı olacaktır. Ayrıca tatil süresince edindiğiniz arkadaşlarınızla sosyal medya hesapları ve telefon uygulamaları aracılığıyla da karşılıklı iletişime geçip, haberleşebilirsiniz. Bu şekilde yabancı insanlar ile arkadaşlık kurmanız, iletişimde bulunmanız ve yeni şeyler paylaşmanız sizlerin farklı kültürlerle kaynaşmanızı da sağlayacaktır.

Aynı zamanda unutmamanız ve dikkat etmeniz gereken bir şey de arkadaş edinirken önceliği hiçbir zaman dış görünüşten yana tutmamanız gerektiğidir, bilindiği üzere insanlar her zaman kişiliği ile değerlidir. Kişi üzerindeki çekingenliği attıktan sonra rahatlıkla arkadaş edinebilir ancak önemli olan kurulan bağın sürekliliğidir. Dolayısıyla her zaman arkadaşlık kuracağınız insanları iyi değerlendirmelisiniz.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.