Nasıl Cool Olunur

Cool olmak son dönemlerde günlük yaşamı domine eden önemli konular arasında bulunmaktadır. Bu sebeple cool olmanın getirdiği avantajlardan yararlanabilmeniz adına cool olmanın yöntemlerini yazdık. Aşağıda yazacağımız önerileri uyguladıktan sonra çevrenizde sevilen ya da sevilmeseniz bile insanların “ne kadar cool adam/hatun” tarzında söylemlerine şahit olmanız garanti diyebiliriz.

Cool olmak denilen şey, kişinin herhangi bir ortama girdiği andan itibaren yansıttığı mizacı, etrafa yaydığı bir elektrik, vücut dili ve hatta hayata karşı bir duruş şeklidir.  Bu sebeple hangi mekâna girerseniz girin size selam verilmediği takdirde kimse ile selamlaşmayın.  Bu şekilde çevrenizdekilere yenilgiyi kabul ettirirsiniz. Sonrasında da sizin cool tavrınız karşınızda yenik düşerek sizi selamlarlar.   İnsanlara karşı çok nazik olmama da cool olmanın bir diğer yöntemidir. Örneğin, restoranda servis yapan görevliye ya da mağazadaki tezgâhtara teşekkür etmek gibi bir hataya düşmeyin.  Cool bir insan bu kişilerin sadece kendisine hizmet etmek için var olduklarını bilir.  Birileri ısrarlı bir biçimde size bir şeyler anlatmaya çalıştıklarında, mümkün olduğu kadar başka şeylerle ilgilenin ve karşınızdaki kişinin anlattıklarının sizin için hiç önemi olmadığı hissini verin.  Karşınızdakinin konuşmaya başlanmasından 5 saniye sonra telefonunuzun ekranına dokunmaya başlayın ya da bilgisayarda bir şeyler yapıyormuş gibi yapın. Bu arada 10 saniyelik aralarla başınızı dinliyormuşçasına sallayın ama bu arada da anlatılanları dinlemediğiniz mesajını vermeyi de ihmal etmeyin.  Bu tavrınız karşınızdaki insanın ortamı terk etmesiyle sonuçlanması halinde de, sizi kıskandığından emin olabilirsiniz.  Bu durum da sizin cool olmaya yaklaştığınızın belirtisidir.  Şayet işinizle alakalı olmasından dolayı dinlemek zorunda olduğunuz bir konudan bahsediliyorsa, her ne kadar yaratıcı ve büyüleyici şeyler duysanız da tatmin olmamış gibi davranın. Bu durum karşınızda size işlerini gösteren kişiler de, cool olduğunuz hissi uyanır ve sizin her daim daha ileri düşünecek olan insanlarla çalışmayı isteyeceğinizi düşünerek, saygıları artar.

Cool olmanın en önemli adımı aslında sadece kendinizi sevmekten geçmektedir. Bütün dünyanın kendiniz için yaratıldığı fikriyle yaşadığınız takdirde egonuz yükselir ve cool olmanın keyfini çıkarır ve mutluluğu da yakalarsınız.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.