A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / Genel / Nasıl Ülkücü Olunur
ülkücü olmak

Nasıl Ülkücü Olunur

Dilimize batı dillerinden giren idealistlik sözcüğü ile aynı anlamı oluşturan ülkücülük terimi, kişinin düşünce yapısı olarak varabileceği en mükemmel ve güzel hedeflerin tasarlanması ayrıca bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için istek ve çaba göstermesi anlamına gelmektedir. Ülkücüler, her toplumda vardır ve her zaman bir ideal uğruna yaşamlarını sürdürürler. Günümüzde anlamı dışında lanse edilmekte olan ülkücü kavramı asıl manasında Türk milletinin en kısa zamanda modern uygarlık düzeyine çıkarılmasını hedeflemektedir.

Bunların yanı sıra Türk milletinin maneviyatta, ahlakta, insan duygularında en üst seviyede bulunması, ilimde – teknikte dünyanın en ileri gitmiş varlığı durumuna gelmesi ve ekonomik bakımdan kalkınmış refah seviyesi yüksek bir toplum haline gelmesi Türk toplumu için Türk milliyetçisinin düşünmekte olduğu ülkücü esaslarından mühim bir kısmını teşkil etmektir. Saymış olduklarımızın yanı sıra başka fikir, duygu ve düşüncelere sahiplerdir. Bahsetmiş olduğumuz hedefler, Türk milletinin kendi gücü ile ayakta duran aynı şekilde kendi güç ve kudreti ile varlığını koruyabilen, sözünü saydırabilen bir ülke haline gelmesini amaçlamaktadır. Türk toplumunu en kısa zamanda modern uygarlığın en üst düzeyine çıkarmak; müreffeh, mutlu hale getirmek; özgür, bağımsız, kendi hak ve özgürlüklerine sahip bir yaşama kavuşturmak gibi idealleri de vardır. Ülkücülerin baş prensibi de bireylere hürriyet, milletlere istiklal düşüncesi ile hareket etmektir. Ülkücüler, her daim gerçekçi olmayı da kendilerine ilke edinmiş kişilerdir. İdealleri, hedefleri ve amaçları için yapılması gerekenleri yaparken de milletini hiçbir zaman tehlikelere ve risklere giden bir yola sürüklemezler. Ülkücüler, hedeflerini ve ideallerini belirsizliğe, yanlış anlaşılmalara yer vermeden net bir şekilde ortaya koymuşlardır. Hedeflerine ulaşmalarında izlenmesi gereken siyasi yol belirtilmiştir. Aynı zamanda yapılması gerekenler gerçekleştirilirken ahlakçılık ilkesi ile hareket edilmesi gerektiği de vurgulanmıştır.

Milliyetçiliği de ülkücülükten ayrılmaz bir ilke olarak benimsemiş ve bu iki kavramı bir bütün olarak ifade etmişlerdir. Anlaşılacağı üzere ülkücüler, türk toplumunun gelişmesi, ilerlemesi ve modern uygarlıklar düzeyine gelebilmesi uğruna düşünmekte, çalışmakta ve emek sarf etmekte olan kişilerdir. Ülkücü olmak için yukarıda bahsetmiş olduğumuz ideal ve hedeflere göre hareket etmek yeterli olacaktır.

  ozan erdogan

İstersen şunlara bak

nasıl ışın kılıcı yapılır

Işın Kılıcı Nasıl Yapılır

Işın kılıcı, bilimkurgu filmleri ile tanışmış olduğumuz bir nesne. Bilindiği üzere bilimkurgu alanında ışın kılıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altunizade Mah. SirmaPerde Sok.
istanbul
34662
Turkey
Tel: +90 216 474 40 38
Fax: +90 216 474 40 68