HobiWindows 10 İşletim Sistemi

Nasıl Hacker Olunur

Hacker olabilmek için öncelikle işletim sistemleri ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak gerekmektedir. Yalnızca unix ya da NT değil, bütün işletim sistemlerinden haberdar olunmalıdır. İşletim sistemlerinin bir arada nasıl çalıştığını ve nasıl bağlandığını bilmeniz gerekir. Bu sistemler üzerine e-mail, FTP ve WWW gibi sunucuların yönetimini ve kurulumu hakkında da bilgi sahibi olmak önemlidir.

Bilgisayarların iletişiminin nasıl yapılması gerektiği, veri paketlerinin taşınmasını ve katmanın ne olduğu gibi konularda da bilgi sahibi olmalısınız. Bütün ayrıntılarıyla birlikte hiç değilse bir programlama dilini en ince ayrıntılarıyla olmasa bile hiç değilse socket programını yazabilip, derleyecek yeteneğiniz de olmalıdır. Hacker olabilmek işçin güvenlik sistemlerinin takibi de önemlidir. Şunu unutmamak gerekir ki önceki basamaklar hakkıyla uygulanmadan değerlendirme basamağına gelemezsiniz. Bugtrad ve Tattoman sitelerini ziyaret ederek, bütün siteleri gezmektense tek bir site üzerinden gözünüze çarpanları alabilirsiniz. Sorunların üzerine gitmek ve uğraşmaktan kaçmamak gerekir. Hali hazırda var olan şeyleri tekrardan keşfetmeye çalışmayın. Bir işe başladığınızda kesinlikle yarım bırakmayın. Piyasa başlanılmış olm asına rağmen bitirilmemiş web siteleri ile doludur. Kesinlikle ukala olmayın ve insanlara yardımcı olmaktan kaçınmayın.  Ne ekerseniz onu biçeceğinizi aklınızdan çıkarmayın. İlk etapta maddi beklentilere girmek yerine değişik çalışmalar yapmaya gayret edin. Değişik gruplara katılabilir ve ücret almadan da bir şeyler ortaya çıkarılabileceğini görün. Bu durumda almış olacağınız doyum ile yeni işler yapmaya olan isteğiniz artacaktır. Kesinlikle zarar vermekten kaçının. Herhangi bir yeri hack ettiğinizde siteden asla hiçbir bilgiyi silmeyin. İndex.html’ yi ileindex1.html olarak değiştirerek sayfanızı upload etmek vereceğiniz en büyük zarar olsun. Bütün bu işleri yaparken kanuni kurallar dışında hiçbir işlem yapmayın ki, başınız belaya girmesin. Hacker olma yolunda yeni iseniz kendinizi newbie olarak kabul etmelisiniz. Çünkü newbie bütün bu işlerin yanı sıra derslerine çalışan bir öğrencidir.

PCNET dergisindeki anlatımla,  bilgisayar ağlarına sızarak sistemlere zarar veren bir kişi olmaktan kaçının. Bu şekilde, hacker olma işini hakkıyla yapanların olduğunu ve asla kimseye zarar vermek amacıyla yapılmadığının anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.