HayatHobi

Nasıl Şarkı İndirilir

Şarkı dinlemek, pek çok kişi için keyifli ve anlamlıdır. Herkes kendi duygu ve düşüncelerine hitap eden bir nevi kendini yansıtan şarkılar dinlemek ister. Peki, birçoğumuz için anlamlı bir yere sahip olan şarkıları ne şekilde indirebiliriz ona değinelim; öncelikle indirmek istediğiniz şarkıları belirlemeniz lazım. Bu zamana kadar dinlemiş olduğunuz türün dışına çıkarak yeni şarkılar keşfetmek isteyebilirsiniz. O zaman aklınızda olan, yaptığı müziği merak ettiğiniz ya da şarkılarını dinlemek istediğiniz bir sanatçı ya da grubu arama motoruna arattırarak halledebilirsiniz. Bu konuda youtube de oldukça yardımcı olacaktır. Buraya da aynı şekilde şarkıcının / gurubun adını yazarak veya direkt şarkının ismini yazarak aradığınıza ulaşabilir ve dinleyerek indirmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Oluşturmak istediğiniz yeni şarkı listenizi belirlerken arkadaşlarınızdan da yardım alabilirsiniz. Sizinle zevkleri uyuşan ya da müzik kulağına güvendiğiniz arkadaşlarınızdan birkaç şarkı tavsiyesi alarak, o şarkıları indirip dinleyebilirisiniz. İndirmek isteyeceğiniz şarkıları belirlemede bazen eskilere de şans vermek gerekir. Yani seksenler ya da doksanlar şarkılarına dair biraz bilgi edinip size hitap eden, ruh halinizi yansıtan keyifli şarkılar bulabilirsiniz. Müzik ufkunu geniş tutmak her daim iyidir. O nedenle bazen farklı müzik türleri de denemek gerekebilir. Böylelikle yeni fikir, duygu ve düşünceler edinirsiniz. Hatta fark etmeden yeni şeyler dahi öğrenebilirsiniz. Dolayısıyla alışa gelmişlerin dışına çıkmak ve yeni bir şarkı listesi oluşturarak, indirmeye ilk onlardan başlamak sizler için de keyifli olabilir, denemekte fayda var. İndirilecek şarkıları belirledikten sonra sıra onların indirilmesine gelecek. Şarkılarınızı telefona da bilgisayara da indirebilirsiniz. İkisi içinde pek çok şarkı indirme programı mevcut, tercih sizlere kalmış. Ancak unutmamanız gereken bir nokta var; bazen müzik indirirken onlarla beraber istenmeyen virüsler de telefonlarınıza ve bilgisayarlarınıza girebilir. Bu virüsler, telefon ve bilgisayarlarınızdaki bilgilere erişilebilir hatta onları tamamı ile yok ederek cihazınızı kullanılamaz bir hale getirebilir. Dolayısı ile herhangi bir şarkı, program vs. indirirken indirdiğiniz sitenin güvenilir bir site olmasına fazlası ile önem gösterin, dikkat edin.
Şarkı indirebileceğiniz birkaç mp3 sitesi;

• Amazon
• Jamendo
• Mp3.com
• Ccmixter
• Archive.org
• Thesixtyone
• Legaltorrents

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.