HayatHobi

Nasıl Şarkıcı Olunur

Şarkıcı olmak pek çok kişinin hayalidir. Ayrıca günümüz modern trendlerinin de bizlere katmış olduğu şöhret algısının başkahramanıdır. Şarkıcılık mesleğinin kişi için hem kolay hem de zor olan birtakım yönleri bulunmaktadır. Ancak herkesçe bilindiği üzere pek az şarkıcı gerçek anlamda şöhreti yakalayabiliyor. İstenilen şöhret için iyi bağlantılar, çok çalışmak vs. gibi unsurlar bile yeterli olmuyor bazen. Eğer amaç meslekten elde edilecek olan şöhret değil tam manası ile iyi bir şarkıcı olmak ise bunu ne şekilde gerçekleştirebileceğinize değinelim;

Öncelikle şarkıcılık, doğrudan ses ile alakalı bir meslek alanı olduğu için sesinizi nasıl kullandığınızı denemeniz gerekmektedir. Bu denemeleri en basitinden duşta şarkı söyleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Bunun basit ve gereksiz bir yol olduğunu düşünmemenizde fayda var; çünkü ilk aşamada profesyonellere danışmadan önce kendi sesinizi tanımanız ve kendiniz için yeterli olup olmadığınızı bilmeniz gerekmektedir. Eğer sesinizi beğeniyorsanız sık sık bu denemeleri yapmaya devam edin. Bu ilk evre teknik bir bilgi ya da profesyonel bir yardım gerektirmeyen ancak fazlası ile önemli olan bir evredir. Bu aşamada sesinizin ne tür şarkılara yatkın olduğunu keşfedip, karar vermelisiniz. Evet, bu basit ama önemli olan adımı atlattıktan sonra kendinize güveniyorsanız artık gerçek anlamda çalışmaya ve profesyonel bir yardım almaya ihtiyaç duyacaksınız. Kesinlikle işi bilen birinden öğrenmeniz sizleri oldukça geliştirecektir. Bu yolda ilerleyen kişiler, genellikle seslerini gerçek anlamda keşfetmek ve doğru kullanmak için şan dersi almayı tercih ederler. Sizlerin de profesyonel anlamda yapacak olduğunuz ilk şey şan dersi almak olmalıdır. Tabi aynı zamanda sizler için en büyük fırsat konservatuarda bu işin tam donanımlı bir eğitimini almak olacaktır. Bu yüzden mutlaka konservatuar sınavlarına katılım göstermelisiniz. Eğer Allah vergisi bir sesiniz varsa ve sesinize de hakimseniz internet aracılığı ile de kendinizi duyurabilirsiniz. Bilindiği üzere artık teknoloji çağındayız ve internet de yaşamımızın bir parçası dolayısıyla sizler de bu olanağınızı fırsata çevirebilir ve hayaliniz olan meslek için yeni bir kapı aralayabilirsiniz. Sesinizi kaydedebilir ya da amatör bir klip eşliğinde seslendirdiğiniz şarkıyı youtube gibi paylaşım sitelerinde yayınlayabilirsiniz. Bu gibi yöntemlerle keşfedilen pek çok şarkıcımız vardır.

Tüm bunların yanı sıra ses yarışmaları da sizler için güzel bir fırsat olabilir. Böylelikle kendinizi geliştirebilir, adınızı duyurabilir ve hayallerinizin mesleğine erişebilirsiniz.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.