InternetWindows 10 İşletim Sistemi

Nasıl Web Site Kurulur

Web site, internet üzerinden görsel, metin ve animasyon biçiminde ziyaretçilerine herhangi bir konu ile alakalı bilgi aktaran ya da hizmet sunan bir doküman topluluğudur. Aynı zamanda sizlere ait bir iletişim panosudur. Birçok kişi de web site açmak, kendine özgü paylaşımlarda bulunarak pek çok takipçi elde etmek ister. Peki, nasıl web site kurulur ona değinelim; öncelikle ücretsiz bir şekilde de web site açabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Birçok kişi web site için belli bir miktar para ödemesi zorunluluğu olduğunu düşünür ve bu isteğini daima erteler ancak herhangi bir ücret ödemeden de bir web site kurmak mümkündür.
Bunu bir Blogger ile yapabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz Blogger’ın pek çok avantajı da vardır bunlardan ilki Google Güvencesi, bu sizlere sunulmuş olan en büyük avantajdır denilebilir. Bu sayede hack korkusu ya da sitenin çökmesi gibi durumları yaşamak zorunda da kalmayacaksınız. Arayüzün Türkçe olması da oldukça önemli bir etken olmakta. Sisteme dair ayrıntılı bir bilgi edinebilmeniz de rehber ile mümkün. Bahsetmiş olduğumuz rehber kavramı, sitenin kurulmasından tasarımına dair her türlü şeyi ne şekilde gerçekleştirebileceğinizi gösteriyor. Ziyaretçilerinizle etkileşim içinde olma olanağına da sahip olacaksınız bu sayede de web siteniz her daim dinamik kalacaktır. Ziyaretçilerinizden yorum alabilecek ve gelen yorumları organize edebileceksiniz, tüm bunların kontrolü de sizlerin elinde olacaktır. Pek çok şablon seçme imkanınız olacak ve aralarından istediğinizi seçebileceksiniz, istediğiniz zaman da değiştirebilme olanağınız da mevcut. Sizlere detaylı istatistikler de sunulacaktır, günlük hitinizi ve hatta ziyaretçilerinizin işletim sistemini dahi görebileceksiniz. Bizzat Google kendi servisi olduğu içinde diğerlerine göre 1 – 0 önde olacaksınız. Arama motoru optimizasyonu konusunda da herhangi bir problem yaşamazsınız.
Reklam geliri elde etme olanağınızda mevcut. Google Adsense ile web sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerden tıklama başına belli bir ücrete alabiliyorsunuz. Bu arada Blogger.com uzantılı bir adres alma zorunluluğunuz da yok, kendi alan adınızı da tercih edebilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz yöntem ile ücretsiz bir şekilde pek çok imkana sahip olarak bir web sitesi kurmanız mümkün.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.