InternetWindows 10 İşletim Sistemi

Nasıl Wifi Şifresi Değiştirilir

İnternet hattını yeni çektirenlerin wifi ağlarında genellikle karışık bir şifre bulunmaktadır. Bu karışık şifreyi akılda tutmak fazlası ile zor olacağı ve yazarken de sizleri oldukça uğraştıracağı için yeni bir wifi şifresi edinmek isteyebilirsiniz. Wifi değiştirme işlemi için herhangi bir yere ücret ödemeden, sizlere adım adım anlatacak olduğumuz işlemleri sırası ile gerçekleştirerek bu işi ücretsiz bir şekilde kendiniz halledebilirsiniz. Biz de sizlere yeni wifi şifresini nasıl edinebileceğinizi şimdi anlatacağız. İlk olarak wifi nedir ona değinelim; wifi, bilgisayarlara ve diğer cihazlara kablosuz olarak bir sinyal üzerinden internet erişimi sağlayan kablosuz ağ teknolojisi demektir. Bu 802.11b, 802.11a, 802.11n ve 802.11g de dahil olmak üzere 802.11 standartlarından herhangi birisini esas alan bütün ağ bileşenlerini açıklamaktadır. En basit tanımı ile kablosuz ağ erişimidir denilebilir. Bahsetmiş olduğumuz size ait wifi’ ye sizler dışında herhangi birinin erişebilmesi için wifi şifresini bilmesi gerekmektedir. Zaten bu wifi şifresi başkalarının sizin ağınıza bağlanmasını engellemek içindir. Ancak birileri tarafından bu wifi şifrenizin kırılma ihtimali de vardır, işte o zaman istedikleri gibi bağlanabilirler. Sizler bu tip durumlarda ya da şifrenin unutulması vs. gibi olaylarda Wireless ağınızın şifresini değiştirmek isteyebilirsiniz. Şimdi wifi değiştirme işlemlerini sizler ile paylaşalım;

• Öncelikle modem ara yüzüne giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için ://192.168.2.1/ adresine giriniz.
• Sonrasında önünüze gelen modem giriş ekranına kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Eğer bilmiyor iseniz modem kutunuzda bu bilgiler yer almaktadır.
• Bilgileri doldurduktan sonra açılan panelde solda yer alan kablosuz menüsünden kablosuz ağ ayarları sekmesine tıklayıp, giriş yapın.
• Giriş yaptığınız zaman wifi şifre değiştirme ekranı gelecektir. Eğer dilerseniz SSID yani kablosuz adınızı bu bölümden değiştirebilirsiniz.
• Ardından şifre değiştirme panelinde yer alan şifre kısmına oluşturmak istediğiniz yeni şifreyi yazıp kaydet tuşuna tıklayınız. Oradaki güvenlik tipinin ise WPA + WPA2 kalmasını tavsiye ederiz.
• Tüm bu işlemleri sırası ile uygulamanızın ardından wifi değiştirme işlemi başarı ile son bulmuş olacaktır.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.