A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / Beslenme / Göbek Nasıl Eritilir

Göbek Nasıl Eritilir

Kadınlar kadar erkekleri de rahatsız eden konulardan bir tanesi de göbek yağlarıdır. Göbek yağlarından kurtulmak ve eritmek isteyenlere basit ve etkili yöntemleri araştırdık ve yazdık.

Göbek yağlarının eritilmesinde etkili olan besinleri tüketmek uygulanacak olan yöntemlerin başında gelmektedir. Mercimek, fasulye ve nohut gibi gıdaların yanı sıra vişne, çilek ve kiraz gibi meyveler de göbek eritme de etkili olan besinlerdir. Ayrıca göbek yağlarını eriterek kilo vermeye yardımcı olan kış meyvelerinin taze olarak sıkılan suları, böğürtlen ve kuru kayısı da diğer alternatif besinler arasında yer alır. Buzlu soğuk su göbek eritmek için oldukça etkilidir. Midede doygunluk hissettirmesinden dolayı daha az yemeğe neden olur ve kalorisi de bulunmaz. Ayrıca adet öncesi sürecinde de rahat hissedilmesine yardımcı olur. Vücut buzlu su içildiğinde ısınabilmek için ekstra kalori yakar. Likör, bira gibi alkollü içeceklerde yağların göbek bölgesinde toplanmasına sebep olduğundan alkolden de uzak durmak gerekmektedir.  Osteoporozun önlenmesinde etkili olan kalsiyum, kemiklerin korunmasına ve osteoporozun sebep olduğu omurga çatlaklarının oluşmasına da engel olur. Bu nedenle 50 yaş ve üstü olan bayanların günlük 1500 mg kadar kalsiyum almaları gerekmektedir. Göbek eritmede etkili olan egzersizlerin de günlük ve düzenli olarak yapılması da bu bölgedeki yağların erimesinde oldukça büyük etkiye sahiptir. Sırt ağrısı problemi olmayanlar için en ideal olanı egzersiz topu ile yapılan hareketlerdir.  Vücudunuzu egzersiz topu yardımıyla dilediğiniz gibi eğip, bükerek göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Göbek yağının oluşmamasında en önemli olan alışkanlık dik olarak yürümek ve dik pozisyonda oturmaktır. Çünkü kişinin kendini koy vermiş gibi oturması ya da yürümesi göbeğin öne doğru çıkmasına neden olur ve hoş olmayan bir görüntü oluşur. Cipsten uzak durmak, günlük yeterli miktarda su tüketmek, tuzlu besinlerden tüketmemeye gayret etmek ve fazla sakız çiğnememek de göbek yağlarının erimesini kolaylaştırmaktadır. Vücudun şekillenmesine yardımcı olan likralı kıyafetlerden giyinmeye özen gösterin. Fazla kiloya sahip olanlarda kıyafetler sıktığı için yağlar da taşma görülebilir. Bu nedenle üzerinize göre olanları tercih etmenizi öneririz.

  ozan erdogan

İstersen şunlara bak

nasıl hızlı koşulur

Nasıl Hızlı Koşulur

Sağlıklı bir yaşam sürmek ve fit bir görünüme sahip olmak için mutlaka spor yapılmalıdır. Sporu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altunizade Mah. SirmaPerde Sok.
istanbul
34662
Turkey
Tel: +90 216 474 40 38
Fax: +90 216 474 40 68