Sağlık

Kendimi kadın gibi hissediyorsam?

Kendimi kadın gibi hissediyorsan ne olacak?

Benim de hissettiğim şey buydu diyorsanız. Bir yere ait olamamak ve kendin olamamak gibi hislerle bocalıyorsanız. Doğru bir araştırmanın içindesiniz.

Kendimi kadın gibi hissediyorum

Biyolojik olarak erkek olmama rağmen neden kadın hissediyorum kendimi ?

Ben erkek bedeninde doğmuş bir kadınım. Cevabım budur. İnsan neden kadın veya erkek doğar buna cevap veremediğiniz gibi neden kadın hissettiğim de aynı mantıktır. Çünkü kadın hissediyorum. Böyle doğmuşum.
Küçüklüğümden beri oyunlarında kız karakter olmayı seçerdim. Beni daha rahat ve daha çok kendim hissettirirdi. Ve hatta sims oynamaya bayılırdım. Çünkü orda hayalimde olmak istediğim kızın tüm yapabileceklerini canlandırabiliyordum.
Küçüklüğüme ait hatırladığım en eski anılardan birisi 5 yaşlarında annemin topuklu ayakkabılarını ve kıyafetlerini giyiyor olmam. Translık bir seçim değil.

Neden erkek gibi hissetmiyorum ?

Ben kadın hissediyordum hep.
Liseye kadar idare ettim ama sonra işler iyice karmaşıklaşmaya başladı. Sosyal açıdan kendimi saklıyordum. Ancak içimde yaşadıklarım çok farklıydı. O yaşlarda siz de bilirsniz erkekler arasında hep kız muhabbeti döner. Ancak ben o muhabbet içinde bulunurken onlardan hoşlanmaktan çok kıskanıyordum. Porno izlediğimde kendimi ordaki kadının yerinde düşlüyorum. Ve bunların hiçbiri benim seçimim değildi. Sadece böyleydim. Evde yalnız olduğum zamanlar hemen koşup kadın kıyafetleri ve iç çamaşırları alıp deniyordum. Ama toplumsal kurallar nedeniyle yıllarca kendimden ve hislerimden nefret ettim.

Eşcinsel miyim?

Bu bir savaştı. Yıllarca kendimle savaştım. Hissettiğim ve yaptığım şeyler bir erkeğin hissetmemesi gereken şeylerdi. Kendime hep sordum ben neden böyleyim? diye. Ve aynı zamanda eşcinsel olup olmadığımı da çok sorguladım.
Eşcinsel değildim çünkü benim sorunum vucudum ve cinsiyetimleydi cinsel yönelimimle değil. Ben kadın hisseden bir bireydim.

Bunalım ve intihar eğilimi varsa

Artık sonunda depresyona girdim ki intahar etmeyi düşündüm. Herşeyimle bitmiş olmama rağmen derdimi kimseye anlatamıyordum. Annem babam yatağıma gelip bana ne olduğunu anlamaya çalışıyorlardı. Yardımcı olmak için sorular soruyorlardı ama anlatamıyordum sadece ağlıyordum. Aynaya baktığımda kendimden nefret ediyordum. Çünkü kadın olmak istiyorum ama erkek sakallarımdan kalın sesimden geniş omzumdan ve erkeksi olan herşeyimden çok acı çekmeye başladım. Kendim olamayacaksam yaşamanın bir anlamı kalmamıştı.
Sonunda bu kötü hisler yerine araştırmayı ve çözüme yönelmeyi seçtim.
Ve bilgisayarın başına oturdum. Bu sefer translık nedir, gibi konuları araştırmaya başladım. Ve aydınlandikça kurtuluşa doğru yaklaştım.

Araştırma ve aydınlanma

Transgender adında bir video buldum. video sorular ile başlıyor kendini anlama ile devam ediyor. Bunu izledikten sonra büyük bir kabulleniş yaşadım. Ve az da olsa çıkış yolunu bulmuştum.
O zamanlar ne kadar kabullenmek istemesemde diğer transgender bireylerin videolarını ve ne kadar değişim geçirdiklerini izliyordum. Halen de onları izlemek bana umut veriyor.

Aldığım kararlar

Psikiyatristim ile görüşüp hormon tedavisine başlayacağım.
Sakallarım için lazere gideceğim ve önümüzdeki sene de facial feminization surgery (yüz kadınsılaştırma ameliyatı) olacağım.
Bu zaman dilimi içerisinde de aileme açılacağım. Bir karar aldım. Artık daha fazla acı çekmek istemiyorum. Ve kendim olabilmenin sonucu ailemi kaybetmek bile olsa bu yola gireceğim. Bu hayata bir kere geliyoruz. Kendimiz olamayacaksak ve yaşamaktan keyif alamayacaksak yaşamın anlamı ne ?

Özet olarak ben erkek bedeninde dünyaya gelmiş bir kadınım ve hayatımı geri alabilmek için elimden geleni yapacağım.

Suradaki yazi dizisinden esinlenilmistir : https://forum.donanimhaber.com/cinsiyetimi-degistirecegim–144290447#144290447

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.