A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / Genel / Hayat / Nasıl yakışıklı Olunur

Nasıl yakışıklı Olunur

Pek çok erkek yakışıklı görünmek ve çevresi tarafından beğenilen kişi olmak ister. En çok da gençlik döneminde daha karizmatik ve daha yakışıklı görünmeyi arzulayan erkekler, bunu ne şekilde gerçekleştirebilirler ona değinelim; ilk olarak kişinin önyargılarından kurtulması gerekecektir. ‘Ben hiçbir şekilde istediğim görünüme ulaşamam’ vs. gibi düşüncelerden kurtulması ve uzaklaşması gerekmektedir. Bu tip düşüncelerden arındıktan sonra kendini daha karizmatik ve yakışıklı gösterecek detayları keşfetmeli ve öğrenmelidir. Aksesuarlar, ayakkabılar ve kıyafetler bir erkeği karizmatik yapan en önemli detaylardır. Fakat her kıyafet her erkeğe yakışmaz. Bu yüzden kişinin kendini tanıması ve kendine en çok yakışan tarzı bulması gerekmektedir. Bu evrede kiloya, ten rengine, boya, saç ve yüz şekline göre tercih yapması kendine en uygun olanı bulmasında yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kişi, çevresinde bulunanların görüşlerinden de yararlanarak bu durumu kendi için kolaylaştırabilir.

Ayrıca bir erkeğin en önemli aksesuarı sakalıdır. Eğer sakalını doğru bir şekilde kullanır ise hem karizmatik hem de yakışıklı bir görünüme sahip olabilir. Sakala istenilen şekil verilirken saç da unutulmamalıdır. Çünkü sakalın saç ile uyum içerisinde olması önemli ve gereklidir. Bazı erkeklere ise sakaldan ziyade bıyık daha çok yakışır. Baby Face olarak nitelendirilen erkekler ise sakalsız dahi yakışıklı olmaktadır. Burada sizlerin payına düşen kendinize en yakışanı tercih etmeniz olacaktır. Bu durumda internetten sizlere benzeyen kişilerin tarzına bakarak da fikir edinebilirsiniz. Bunların yanı sıra vücudunuz da sizin yakışıklı görünmeniz için önemli bir etkendir. Bu nedenle uzun vadede yakışıklı bir görünüm istiyor iseniz mutlaka spor yapmalı ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Dengeli, düzenli ve sağlıklı bir beslenme programı da bu işin diğer bir parçasıdır. Cilt bakımı da oldukça önemlidir. Bu konu ne kadar kadınları ilgilendiren bir konu gibi gözükse de erkeklerin de cilt sağlığına dikkat etmesi gerekmektedir. Ayrıca uyku düzenine de önem gösterilmelidir. Uyku, kişinin cildinin, vücudunun ve ruhunun dinlenmesi için gereklidir.

Bahsetmiş olduklarımızın tümü sizlerin hem daha yakışıklı görünmenizi hem de daha kaliteli bir yaşam sürmenizi sağlayacaktır.

  ozan erdogan

İstersen şunlara bak

nasıl hızlı koşulur

Nasıl Hızlı Koşulur

Sağlıklı bir yaşam sürmek ve fit bir görünüme sahip olmak için mutlaka spor yapılmalıdır. Sporu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altunizade Mah. SirmaPerde Sok.
istanbul
34662
Turkey
Tel: +90 216 474 40 38
Fax: +90 216 474 40 68