FutbolSpor

Nasıl Futbolcu Olunur

Pek çok erkeğin çocukluk hayalidir futbolcu olmak. Ancak tahmin edildiği kadar basit bir şey değildir. Futbolcu olmak; öncelikle ciddi ve sıkı bir şekilde çalışma temposu istemektedir. Aynı zamanda hiçbir zaman ‘Ben artık futbola dair her şeyi biliyorum, artık futbolcu oldum’ gibi cümleleri de kurmamanızı gerektirir. Eğer futbolcu olmaya karar verdiyseniz yaşamınızdaki pek çok şeyden de vazgeçmeniz gerekecektir, özellikle de zamanınızdan.

Futbolcu olabilmek için ilk olarak takımların düzenlemiş oldukları seçmelere girmeli ve seçmeleri yapmakta olan takımın antrenörleri tarafından da beğenilmelisiniz.

Sonrasında ise amatör ya da profesyonel olursunuz. İlk lisans çok kolay çıkar fakat bu lisanstan sonra tamamı ile kulübe bağlı olursunuz ve gelecek olan tüm teklifler ilk olarak kulübün süzgecinden geçmek mecburiyetindedir.

Özetle sizi herhangi bir kulübe satmak istemezlerse lisans süreniz son buluncaya kadar başka bir kulüple maçlara çıkamazsınız.

Sizin göstermiş olduğunuz başarıyla düşen ve artan bir piyasa değeriniz oluşmaya başlar.

Tam olarak profesyonel olduktan sonra ise bağlı olduğunuz kulübün bir parçası haline gelmiş olursunuz ve sizin özel hayatınız da dahil olmak üzere pek çok şeye karışabilirler.

Çoğunlukla amatör kümelerde yer alan futbolcular aylık herhangi bir maaş almazlar. Bunun yerine bazı kulüp yöneticileri, kulüp başarılarını arttırmak amacıyla oyuncularına primler verebilir. Profesyonel bir futbolcu olmanızın ardından aylık olarak düzenli bir maaş almaya başlar ve bu maaş da performansınıza göre değişimler gösterebilir.

Ancak bu aşamaya gelene kadar birçok sıkıntı ile de baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Önünüze birtakım engeller çıkabilir, başarılı bir futbolcu olamayacağınızı düşünebilir, antrenörler tarafından beğenilmeyebilir ya da takım arkadaşlarınız ile anlaşmazlıklara düşebilirsiniz.

Ancak sizin profesyonel bir futbolcu olana kadar yapmanız gereken sabırlı ve azimli bir şekilde çalışarak yeteneğinizin fark edilmesini beklemek olmalıdır.

Bu yeteneğinizi sergilemek ve fark ettirmek içinse gerek saha içi gerekse saha dışında fazlası ile çalışmanız gerekecektir.

Aynı zamanda başarılı bir futbolcu olabilmek için sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir futbolcu her daim zinde ve formunu en yüksekte tutabilmek için sık sık antrenmanlar yapmalıdır. Takım antrenmanları dışında bireysel güç ve teknik çalışmaları da yapılması gerekmektedir.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.