Nasıl Hızlı Kilo Verilir?

Yaz aylarının da gelmesiyle birlikte fazla kilolar her zamankinden daha fazla rahatsız edici bir hale geliyor. Kısa sürede bu fazla kilolardan kurtulmak mümkün mü? Bu yazımızda size vereceğimiz tüyolarla hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken şey İki ana öğün ve bir ara öğün şeklinde bir beslenme programını hayatınıza oturtmalısınız. Her ne kadar kilo vermek için altı öğün kuralına uyulması gerektiği gibi bir düşünce olsa da sağlıklı insanlar, altı öğüne ihtiyaç duymazlar. Çünkü sık yemek leptini adı verilen tokluk hormonu gibi bazı hormonları baskılayarak vücudun insülin dengesini bozar ve bu dengesizlik de kişilerde yeme dürtüsünün açığa çıkmasına sebep olur.

Uygulanan dengeli bir diyetin öğün sayısı; kahvaltı, öğle, ikindi ve akşam yemeği olmak üzere dört öğünden oluşmalıdır. Öğün aralarında minimum üç saat, maksimum altı saat ara vererek de metabolizmanızın düzenlenmesine ve vücut enerjinizin de dengelenmesine yardımcı olursunuz. Bu durum da kilo kaybını hızlandırır. Çok aşırı su tüketmenin de kilo vermede etkisi yoktur. Günlük içilecek olan 8 bardak su vücudun su dengesinin korunması için yeterlidir. Fakat yağ yakışını arttırmak isteyenlerin günde en az 13 bardak kadar su tüketmeleri gerekmektedir. Günde dört fincan filtre kahve tüketimi de kilo vermede etkilidir. Hızlı tempo ile yapılan yürüyüşlerde kilo vermek isteyenlerin yaptığı bir diğer hatadır. Kilo vermeye devam istiyor ve ince bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, yürüyüş temponuzu düşürün. Normal olarak yapılan bir egzersizle yakacağınız yağ oranının % 70’ den daha fazlasını yavaş tempolu yürüyüşle yakabilirsiniz. Yürüyüşle birlikte uyguladığınız sağlıklı beslenme programı ile hızla kilo verebilirisiniz.

Ara öğünlerde tüketilen besinlerin hızlı kilo vermede önemi büyüktür. Ara öğünde tüketeceğiniz 15 adet Antep fıstığı, içeriğindeki magnez ve bakır sayesinde kendinizi tok hissetmenizi sağlayan besinlerdendir.  Çok tuz tüketiminden de uzaklaşmak, kilo kaybını kolaylaştıran diğer bir alternatiftir.  Beslenme programınızda öğlenleri bol sebze ağırlıklı iken akşam öğünlerinin de protein açısından zengin olması da hızlı kilo vermeniz de etkili olan bir bilgidir.

Nasıl Sıfır Beden Olunur

https://youtu.be/FzdeuFHnLxQ

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

One thought on “Nasıl Hızlı Kilo Verilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.