Öne çıkan nasılSağlık

Nasıl Hasta Olunur

Nasıl Hasta Olunur?

Özellikle öğrencilerin zaman zaman derslerden ya da okuldan kurtulmak için kimi zaman ise sadece ilgi çekme duygusundan dolayı insanlar hasta olmak isterler. Ancak sadece hasta olmayı istemek yeterli değildir. Hasta olmanın da yolları vardır.

Sıcak banyo ve klima ikilisi hasta olmayı kolaylaştıran bir alternatiftir. 
Hamam ya da sauna da sıcak banyo kadar etkilidir. Önemli olan öncelikle sıcak bir ortamda bulunmaktır. Bu ortamda pembeleşinceye kadar kaldıktan sonra klimanın karşısında oturmak ya da esintili ve soğuk bir havada dışarıya çıkmak; ciğerlerinizden gelen öksürük hastalığı için bire birdir. Yakayı bağrı açmak ve ince giyinmek yeterlidir.

Vicks ise hasta olmanın diğer bir yolu olabilir. Göğsünüze ve sırtınıza vicksten bol miktarda sürerek, çok hasta olabilirsiniz. Çünkü normalde vicks yalnızca göğse ya da sırta sürülmektedir. Vicksin emilerek ağızdan alınan tabletlerinin üstüne içeceğiniz bir bardak soğuk su ile de amacınıza ulaşabilir ve ciğerlerinizin söküldüğünü hissedecek derecede bir öksürükle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aç karnına içilen kola da mide de yanma hissi oluşturur. Ancak buna sürekli devam edildiğinde mide kanamasından midenizin alınmasına kadar çok ciddi hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olabilirsiniz.  

Aç karnına içilen aşırı miktarda çay ve üzerine dondurma tüketmek de midenizde ciddi anlamda rahatsızlık oluşturur ve kusmaya neden olur.

Kuru taşa oturmak da hasta olmanın başka bir yoludur. Bağırsaklarınızı etkileyecek olan bu yöntem, gaz şişkinliğinden patlayacak bir duruma getirebilir.

Hemen hemen herkesin bildiği ve uygulaması da oldukça pratik olan bir diğer yöntem de tebeşir tozu yutmaktır. Bu yöntem hem kolay hem de diğer alternatiflere göre de daha az zararlıdır. Bu sebeple hasta olmak durumunda olanlar için önerebileceğimiz en iyi yöntemin de tebeşir tozu olduğunu belirterek devam etmek istiyoruz.

Çünkü her ne sebeple olursa olsun sağlığınızı bozmaya çalışmak çok da doğru bir davranış değildir. İnsanın her şeye tekrardan sahip olma şansı olsa da sağlık giderse, ona bir daha sahip olabilmek çok zordur.  Bu yüzden bugün sağlığımız yerindeyken, kıymetini bilelim.
tebesir-tozu

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

4 thoughts on “Nasıl Hasta Olunur

 • İsimsiz

  %100 işe yaradi sagooll

  Yanıtla
 • Beyza

  Tebeşir tozu net kankii

  Yanıtla
 • krem çikolata alın , baharatlı pıliç salam alın ve son olarak buyuk boy kola alın önce ekmeyin ustune krem çkl.tayı sur snr ustune salam koy 2 dilim boyle boyle tum çkltayi ve salami bitir ustunune buyuk boy kolayı iç. gecmiş olsun

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.