HayatSağlık

Nasıl Sıfır Beden Olunur

Kadınlar her zaman sağlıklı, güzel ve fit bir görünüme sahip olmak isterler. Bazense bu isteklerini bir ileri boyuta taşıyıp sıfır beden olma arzusuna kapılırlar. Öncelikle şu bilinmelidir ki, her kadın sıfır beden olamaz. Bunun nedeni ise gayet açıktır, vücut yapıları. Evet, her kadının vücut yani iskelet, kas ve kemik yapısı sıfır beden olmaya elverişli değildir. Dolayısıyla sizlerin, sıfır beden olmalıyım gibi bir karar almadan önce kendi vücudunuzu iyi tanımanız gerekmektedir. Eğer bu kararı aldıysanız geriye bu hedefiniz için üstünüze düşenleri yapmak kalıyor.

Öncelikle kendiniz için belirlemiş olduğunuz hedefinizi gerçekleştirebileceğinize inanmanız gerekmektedir. Bu sizin ve vücudunuzun psikolojik olarak hazırlanması için fazlası ile önemlidir. Bu nedenle de işe ilk olarak sıfır beden olabileceğinize, bunu başarabileceğinize ve ne olursa olsun kendiniz için belirlemiş olduğunuz bu hedefinizden şaşmamanız gerektiğine inandırmalısınız. Eğer her şeyden önce kendinizi bu şekilde inandırırsanız işin büyük bir kısmını halletmiş olursunuz. Böylelikle sıfır beden olmak için yapmanız gereken şeyleri gerçekleştirirken fazla zorlanmayacak ve hatta zor dahi olsa onları isteyerek yapacaksınız. Bu kısmı halletmenizin ardından kendinize bir spor programı hazırlamalısınız. Bu spor programını her hafta yeniden düzenlemeli ve gerekli yerlerde değişiklikler yapmalısınız. Örneğin; ilk hafta bu düzene alışma süreciniz olacağı için egzersiz ve diğer sportif aktiviteleri hafif tutabilir ya da daha az bir süre ayırabilirsiniz; ancak ikinci ve diğer haftalarda artış göstermeniz gerekmektedir. Bu şekilde tüketmiş olduğunuz besinlerde yer alan yağ oranları yeniden eritilerek vücuttan atılması sağlanmış olacak. Ancak yağ atımının devam etmesi için enerji harcamanız yani devamlı olarak spor yapmanız gerekmektedir. Bu nedenle hiçbir şekilde sporu aksatmamalı ve her hafta arttırarak devam etmelisiniz. Sporun yanı sıra önemli olan ikinci bir faktör ise beslenme düzenidir. Beslenme düzeninin detaylarına girmeden önce sıvı tüketimine değinelim; bilindiği üzere kilo verirken verdiğimiz kiloların sudan değil yağdan gitmesi ve vücutta oluşan zararlı maddelerin uzaklaştırılması için bol bol su tüketmemiz gerekmektedir. Dolayısıyla günde en az 2 litre su tüketmeyi ihmal etmeyin.

Beslenme düzeni için bireyin yaşı, boyu, kilosu ve beden yapısı için özel hazırlanmakta olan sağlıklı zayıflama diyetlerini uygulamanız gerekmektedir. Bunun için de bir diyetisyene danışmanızda yarar var.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

One thought on “Nasıl Sıfır Beden Olunur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.