GenelInternet

Nasıl Youtuber Olunur

Youtuber da nedir

Youtuber, bir video paylaşım sitesi olan Youtuber sitesine belli temalarda, farklı içeriklere sahip video yükleyen kişilere denilmektedir. Videoların düzenli olarak kanala yüklenmesi ve içerik oluştururken yorumların değerlendirmesi gerekmektedir. Videoların izleyici kitlesine hitap etmesi ve ilgi çekici olması sizler için en önemli faktördür diyebiliriz; çünkü bu sayede takipçileriniz artacak ve videolarınız daha çok insana ulaşacak. Tüm bunların gerçekleşmesi ve sizlerin Youtuber olabilmesi için belli bir yol izlenmesi de gerekmektedir.

nasıl youtuber olunur
nasıl youtuber olunur

Nasıl olunur?

Bunun için de ilk olarak hedef belirlenmelidir. Hedeften kasıt niçin Youtuber olmak istediğinizi kendinize sormak olmalıdır, nasıl bir amaç için bunu yapmak istiyorsunuz, sizlere olumlu – olumsuz yönde getirileri ne olacak vs. gibi soruları kendinize yönelterek bu yolda ne kadar istekli olup olmadığınızı kendinize göstermeniz ve eğer gerçekten başarabileceğinize inanıyorsanız da kendinizi motive etmelisiniz. Bilindiği üzere yapmak istediğiniz şey ne olursa olsun onu gerçekleştirebilmek için öncelikle kendinizi o şeyi yapabileceğinize – başarabileceğinize inandırmanız ve kendinizi de psikolojik olarak hazırlamanız gerekmektedir. Bu sizin işinizi kolaylaştıracak en önemli faktördür. Bu yüzden kendinizi başarmak – gerçekleştirmek üzere kodlayın ki hedefinize ulaşabilesiniz. Evet, hedef belirleme aşaması bittikten sonra artık uygulamaya geçme zamanı gelmiştir.

Bilindiği üzere Youtuber olmak isteyen bireyler kendilerine bu sitede kanal açıp paylaşımlarını o kanal üzerinden izleyicileri ile buluşturuyorlar. Ama bundan önce yapılması gereken aşama, kanalınızın temasına karar vermek olmalıdır. Bu aşama fazlası ile önemlidir; çünkü kanalı bir tema üzere kurmazsanız özgün ve takip edilen bir kanal olamazsınız. Bu yüzden mutlaka kanalınızı bir tema üzerine oturtun, paylaşacak olduğunuz videoların içeriklerini de bu temaya göre belirlemeyi unutmayın. Örneğin, Youtuber’ler arasında en sık kullanılan ve popüler konumda olan 3 tema vardır; makyaj – moda, bilgisayar oyunu videoları ve teknolojik ürün tanıtımları. Eğer bu üç tema üzerinden birine ilginiz var ise onun üzerinden ilerleyebilirsiniz hem böylelikle şimdiden belli bir takipçi kitlesine hitap edebileceğinizden emin olmuş olursunuz.

Bu temaların yanı sıra farklı zevk ve hobileriniz olabilir onlarla ilgili de video paylaşımı yapabilirsiniz. Mesela, seyahat, yemek ya da el işi gibi içerikler olabilir. Sevdiğiniz ve devamlılığı olan bir tema seçmenizin ardından da kanalınıza bir isim bulup Youtube de oluşturun.

Örnek youtuber: https://youtu.be/deRwoCPpKec

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

One thought on “Nasıl Youtuber Olunur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.