Popüler nasıllarTeknoloji

Smart tv de IPTV nasıl izlenir (LG)

Benim gibi smart tv aldınız. Youtube ve internet üzerinden yayın yapan film ve dizi sitelerine bağlanabiliyor eywallah..

Ancak fark ettiniz ki bir filmi web üzerinde aramak bulmak, reklamlardan felan kurtulup izlemeye çalışmak işkence halini aldı. Ne yapıyorsunuz?

IPTV işte burada tam bize göre bir çözüm.

Uydu antenimiz ile yayınları nasıl izliyorsak, aynı onun gibi IPTV yayıncılarının paketlerine de üye olup veya varsa  ücretsiz sistemlere girip IPTV yayınlarını direk kanal seyreder gibi izleyebiliyoruz.

Benim televizyonum LG Smart Tv, ancak diğerlerinde de anlatacağım adımlar benzer olacaktır, merak etmeyiniz.

Öncelikle şunu belirteyim Smart Tv üzerinde default olarak IPTV göstericisi veya oyanıcı bulunmuyor.

Herşeyden önce :

Bize ücretsiz IPTV’ler lazım.

Şimdi size test amaçlı bedavaya 1 günlük IPTV üyeliği aldırıyoruz. içinde yok, yok.. Türkçe dahil herşey var.

http://www.iptvgate.com/free-iptv-test/

bu adrese gidiyoruz. ve şu formu dolduruyoruz, hiç zor değil üşenmeyin :

free iptv form

Biraz sonra mail adresinize ücretsiz binlerce kanalın olduğu bir link gelecek.

http://bstream.filanca/bsdev/[email protected]:WhKaz08TiyzP&format=vlc&protocol=mpegts

gibi bir link. Bu linke tıklayıp .m3u playlistini desktop’unuza indirin. Bu linki direk aşağıdaki SS IPTV uygulamasında da kullanabilirsiniz veya .m3u dosyasını da kullanabilirsiniz, anlatıcağım üzre keyfinize kalmış.

Şimdi:

LG Market’e girip bir adet Smart tv IPTV uygulaması indirmeniz gerekiyor.

Nasıl yapıyoruz?

 1. Öncelikle LG televizyonunuzdan LG Uygulama marketine girin
  1. lg webos lg market
 2. SS IPTV uygulamasını bulun :
  1. ssiptv lg smart tv
 3. SS IPTV ugulamasını Smart tv nize Yükleyin.
  1. ss iptv kurulum
 4. Tebrikler artık uygulamanız geldi, şimdi onu açabilirsiniz
  1. Ana ekranı yaklaşık yukarıdaki gibi oluyor.
  2. Buraya 2 Yöntem kullanarak elinizdeki bir IPTV listesini ekleyebilirsiniz.
   1. .m3u Linki direk uygulamaya elinizle yazabilirsiniz.
   2. Uygulamanın sahibi olan web sitesini kullanarak televizyona .m3u playlist gönderebilirsiniz.
   3. 1. Yöntemi deneyelim :
    1. Ayarlara Tıklayın
    2. Content yazan yere tıklayıp sağ tarafa resimdeki gibi bir başlık ve Source yazan yere de elinizle size ait olan ve web sitesinde yüklü bulunan .m3u playlistinin linkini girin
   4. 2. Yöntemi deneyelim:
    1. Ayarlarda INFORMATION a tıklayın. Şöyle bir ekran çıkacak.
    2. GET CODE yazısına tıklayın geçici kodunuzu öğrenin. Böylece bu smart tv’ye internetten playlist gönderebileceksiniz.
    3. http://www.ss-iptv.com/en/playlist bu adrese girin.
    4. Add Device nin önündeki kutuya Smart Tv’nin kodunu yazın. Add Deviceye tıklayın. Televizyonunuz ile bağlantı kurulacaktır.
    5. Sonrasında sayfadaki yönergeleri takip edin. Anında playlistiniz televizyona gönderilecek. Çok kolay.
 5. Tüm bunların sonrasında ise :
 6. ss iptv ana ekran
 7. Yihuuu ONline IPTV lerimiz hazır, tıklayıp izlemek kalıyor bize.

2. Uygulama MKVOD IPTV.

Bu da 2. uygulama tavsiyem, istediğinizi kullanın Smart tv nize bu sefer MKVOD IPTV uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

mkvod iptv

MKIPTV uygulamasının dışında, Smart IPTV diye uygulama daha var ancak kurmanızı tavsiye etmiyorum kurulup açılmıyor öncelikle 6€ kadar bir bağış yapmanızı zorunlu olarak istiyor.

MKIPTV uygulaması ise sorunsuz yüklenip çalışıyor ve para felan istediği yok. Beğenirseniz (benim gibi) sitesine gidip bağış yapabiliyorsunuz.

MKIPTV uygulamasını açtığınızda ekran yukarıdaki gibi açılacak.

20 tane playlist var içlerine girdiğinizde BOŞ OLDUĞUNU ve DEFAULT PLAYLİST yüklendiğini belirten mesaj alıp yerel kanalları görüyorsunuz. Buraya kadar geldiyseniz herşey sorunsuz devam ediyor. Listelerin boş ve gereksiz kayıtlarla dolu olmasını önemsemeyin, biraz sonra onları büyük ve gerçek kayıtlarla dolduruyor olacağız.

Alttaki Yeşil BİLGİ tuşuna basın.

mkiptv bilgi

Bu bilgi ekranındaki MAC CODE veya MAC Adresini bi kenara not edin lazım olacak. Şöyle bir kod olmalı : 4c65bb671a gibi..

Devam ediyoruz.

Yukarıda örnek olarak indirttiğim .m3u playlist dosyası var çok büyük. Notepad veya Notepad++ ile açalım.. şuna benzer bir içerik var:

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]#EXTM3U #EXTINF:-1 tvg-id=”” tvg-shift=”2″ group-title=”INFO”,INFO | Welcome http://149.202.70.100/bsdev/info.php?action=trial_welcome&[email protected]:WhKaz08TiyzP #EXTINF:-1 tvg-id=”” tvg-shift=”2″ group-title=”TEST”,TEST | ***** GREEK VIP ***** http://bstream.eu/null.ts #EXTINF:-1 tvg-id=”” tvg-shift=”2″ group-title=”TEST”,TEST | ***** Entertainment ***** http://bstream.eu/null.ts #EXTINF:-1 tvg-id=”OTECinema1.gr” tvg-shift=”2″ group-title=”TEST”,TEST | OTE CINEMA 1 http://bstream.eu/bsdev/live/[email protected]/WhKaz08TiyzP/VIP-GR-OTE-CINEMA-1 #EXTINF:-1 tvg-id=”OTECinema2.gr” tvg-shift=”2″ group-title=”TEST”,TEST | OTE CINEMA 2 http://bstream.eu/bsdev/live/[email protected]/WhKaz08TiyzP/VIP-GR-OTE-CINEMA-2 #EXTINF:-1 tvg-id=”OTECinema3.gr” tvg-shift=”2″ group-title=”TEST”,TEST | OTE CINEMA 3 http://bstream.eu/bsdev/live/[email protected]/WhKaz08TiyzP/VIP-GR-OTE-CINEMA-3 #EXTINF:-1 tvg-id=”” tvg-shift=”2″ group-title=”TEST”,TEST | VILLAGE HD http://bstream.eu/bsdev/live/[email protected]/WhKaz08TiyzP/VIP-GR-VILLAGE-HD #EXTINF:-1 tvg-id=”FOX.gr” tvg-shift=”2″ group-title=”TEST”,TEST | FOX http://bstream.eu/bsdev/live/[email protected]/WhKaz08TiyzP/VIP-GR-FOX #EXTINF:-1 tvg-id=”SundanceChannelHD.gr” tvg-shift=”2″ group-title=”TEST”,TEST | SUNDANCE http://bstream.eu/bsdev/live/[email protected]/WhKaz08TiyzP/VIP-GR-SUNDANCE #EXTINF:-1 tvg-id=”” tvg-shift=”2″ group-title=”TEST”,TEST | BEST MOVIES 1 http://bstream.eu/bsdev/live/[email protected]/WhKaz08TiyzP/VIP-GR-MOVIES-1 #EXTINF:-1 tvg-id=”” tvg-shift=”2″ group-title=”TEST”,TEST | BEST MOVIES 2 http://bstream.eu/bsdev/live/[email protected]/WhKaz08TiyzP/VIP-GR-MOVIES-2 #EXTINF:-1 tvg-id=”” tvg-shift=”2″ group-title=”TEST”,TEST | BEST MOVIES 3 http://bstream.eu/bsdev/live/[email protected]/WhKaz08TiyzP/VIP-GR-MOVIES-3 #EXTINF:-1 tvg-id=”” tvg-shift=”2″ group-title=”TEST”,TEST | BEST MOVIES 4 http://bstream.eu/bsdev/live/[email protected]/WhKaz08TiyzP/VIP-GR-MOVIES-4[/box]

Bu listeden bir kısmını seçip kopyalayın aşağıda onları XML’e çevirip televizyona göndereceğiz. Dosya içinde arama yapın TURK diye türkçe olan liste epeyce kabarık ben olsam sadece onları kopyalardım. Bu dosya tek bir seferde televizyona gönderemeyeceğiniz kadar büyük. O sebepten zaten bölmek zorundasınız.

Ben bu işlemleri yaparken .mu3 listeyi televizyonuma göndermeyi başaramamıştım. Dolayısiyle listeyi .xml’e çevirmek zorunda kaldım. Eğer MKIPTV yeni sürümleri bunu direk gönderebilmeyi desteklemeye başlarsa bu adıma gerek yok.

Şimdi http://www.mkvod01.esy.es/tools/convert/MK_Converter.html adresine gidiyoruz. Şöyle bir ekran çıkacak.

mkconverter

mkconverter Alt

Sol taraftan .m3u sağ tarafta ise XML i seçiyoruz.

Sol tarafa .m3u listemizden seçtiğimiz satırları yapıştırın ve Çevir butonuna basın. Sağ kutucukta XML dosya içeriğimiz hazır. Onları kopyalayın.

Yukarıda Mac Adresini alın lazım olacak demiştim. Şimdi lazım.

Kopyaladığımız XML içeriğini MacAdresiniz-1.xml şeklinde bir dosyaya kaydedin. Yani elinizde 4c65bb671a-1.xml gibi bir dosya olacak.

http://mkvod.info/apps/uploads/index.php adresine girin. Şifresi mkiptv01

upload xml iptv list

Hazırladığımız dosyayı seçip, gönder’e tıklayın.

Şimdi televizyonumuzdaki MKIPTV uygulamasına tekrar bakabiliriz. Eğer PLAYLIST-1 güncellenmemişse, uygulamayı yenileyin. veya kapatın tekrar açın. Liste yenilenecektir. İnternetten yüklüyor kendini.

Böylece Listeye girdiğinizde karşınızda ücretsiz 1 gün boyunca izleyebileceğiniz IPTV listesini bulmuş olacaksınız.

Ben denedim, Türksat daki bütün Filim ve Spor kanalları, belgesel vs. neredeyse hepsini koymuşlar, sorunsuz izledim.

TEST kısıtlaması olarak 3 dakika sonra kanalı keserim yazmış yayıncı, evet yayın kesildi. Ancak Binlerce kanalı bir paket altında görmek gerçekten enteresandı.

Kart paylaşımı gibi uygulaması oldukça zor olan tekniklerden sonra IPTV bence çok daha popüler olacak gibi gözüküyor.

Size IPTV aldırdığım yer avrupa yayıncısı, ancak yine de sunucuları Türkiye için yavaş ve kesintili olabiliyor. O sadece bir örnekti, diğerlerini bulmak size kalmış. Gerisi sizin yeteneğiniz.

Artık IPTV’ler kumandanızın bir tık ötesinde sizi bekliyor.

2 thoughts on “Smart tv de IPTV nasıl izlenir (LG)

 • Aydın

  Merhaba ، arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var bende iki tane farklı iptv var farklı kanallardan dolayı ikisinide telvezyona kurmak zorundayım ssip uygulaması kalkmış ، smart iptv uygulamasında da ikisini birleştirince biraz karışıklık oluyor ، ikisini nasıl bir cihazda kullanabilirim? Cihaz Samsung 55NU7300 2018 modeldir yardım edebilen kii varsa şimdiden teşekkür ediyorum bu numaradan whatsapp numaram 05350836321

  Yanıtla
 • Levent bayram

  Kanalları yükledim 1 gün izledim kanallar açkktı.1 gün sonunda kanallar kapandı.nasıl bir ayar yapabilirsiniz

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.