Hayat

Nasıl Çıkma Teklifi Yapılır

Seviyor olduğunuz kişi ile beraber güzel bir birlikteliğe adım atmanın yolu, o kişiye duymuş olduğunuz sevgiyi bir çıkma teklifi ile sergilemenizdir. Fakat kişi çoğu zaman bu noktada birtakım sıkıntılar yaşar. Hislerinizin yoğunluğu veya duymuş olduğunuz aşkın şiddeti de bu durumu kolaylaştırmaktan ziyade zorlaştıracaktır. Şimdi nasıl çıkma teklifi edebileceğinize değinelim;

Öncelikle böyle bir durumda sıklıkla yapılan ve durumu basite indirgeyen bir hatadan bahsedelim, çoğu kişi çıkma teklifi ederken‘Benimle çıkar mısın?’ gibi sıradan bir cümle ile çıkma teklifi ediyor ve başlayacak olunan yeni bir ilişkiye sıradan bir giriş yapılıyor. Fazlası ile samimiyetsizlik içeren bu cümle yerine, sevdiğiniz kişiyi öncelikle kendinizi iyi ve rahat hissedebileceğiniz güzel bir mekana davet edebilir, ardından orada sohbet ederken hislerinizi karşınızdaki kişiye açabilirsiniz. Eğer yalnızca hislerinizden söz etmenizin karşınızdaki kişinin size karşılık vermesi için yeterli olmayacağını düşünüyor iseniz; onu birlikteliğinizin güzel olacağına ikna ve bu birliktelik için kendisinden bir şans isteyin. Böylelikle birlikteliğiniz için ilk adım atılmış olacaktır. Nasıl çıkma teklifi edebileceğinizi en basit anlamda anlaşılabilir ve güzel bir şekilde açıkladık. Ancak bu teklifi gerçekleştirmenize engel olabilecek ya da sekteye uğratabilecek heyecan faktörünü de göz önünde bulundurmak gerekiyor; çünkü bu gibi durumlarda heyecanınıza yenik düşmeniz planlarınızı gerçekleştirmenizin önüne geçebiliyor. Bu durumda da zamanlamayı iyi bir şekilde ayarlamak gerekiyor. Yani, henüz görüşme başlamadan önce çıkma teklifini ederken kullanacak olduğunuz sözcükleri seçmeniz ve az çok nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinizi düşünmelisiniz. Ayrıca heyecanınızı yenmek için doğru zamanı beklemeli ve o şekilde çıkma teklifinizi etmelisiniz. Fakat kesinlikle heyecanınızı bastırmak için alkol vs. gibi şeyleri tüketmemelisiniz; çünkü bu gibi şeyler heyecanınızı bastırabileceği gibi kendinize hakim olamayacağınız durumlarda ortaya çıkarabilir. Dolayısıyla bu gibi yollara olabildiğince başvurmamaya çalışın.

Bunların yanı sıra son zamanlarda teknolojinin hayatımıza fazlası ile nüfuz etmesi ile internet, telefon vs. gibi iletişim araçları aracılığı ile de çıkma teklif edilebilmektedir. Fakat bu teklifler çoğunlukla olumsuz sonuçlar meydana getirmektedir. Çünkü, bu gibi yüz yüze olmayan çıkma teklifleri genellikle sizin cesaretsiz olmanız ile özdeşleştirilir. Bu nedenle de internet aracılığı ile yapılan tekliflerden kaçınmalısınız.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.