A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / Eğitim / Nasıl E-Kitap Düzenlenir
e kitap nasıl yapılır

Nasıl E-Kitap Düzenlenir

Son zamanlarda oldukça gündemde olan e – kitaplar hem ulaşım kolaylığı hem de maliyeti ile fazlası ile kullanılmaktadır. Pek çok kitap sitesi de fiziksel kitabın yanı sıra e – kitap satışı yapmaktadır, idefix, kitapyurdu vs. gibi yerlerden temin edilebilir.
Bunların dışında sizler de rahatlıkla bir e – kitap oluşturabilirsiniz, şimdi buna değinelim; eğer hali hazırda sahip olduğunuz bir blog ya da web sitesi var ise okuyucu kitleniz şimdiden hazır demektir. Blog veya web sitenizde paylaşmış olduğunuz yazı ya da görsel içeriklerinizi bir e – kitap biçiminde okuyucularınıza ücretsiz bir şekilde sunabilirsiniz. Ancak bir e – kitap oluşturmak için web sayfası ya da blog şart değildir, bu durum yalnızca bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Eğer bu tip bir şeye sahip değilseniz e – kitap yayınlayan pek çok site bulunmaktadır buralardan da hazırlamış olduğunuz e – kitabı okuyucular ile paylaşabilme imkanına sahipsiniz. E – kitap hazırlarken en fazla zorlanılan kısım içerik oluşturma kısmı olsa gerek. Çünkü birçok kişi hazırlayacak olduğu bu e – kitapta nelere yer vermesi gerektiği konusunda şüphe de kalır. Bunun için sizlere önerebileceğimiz şey, insanlara faydalı olacak şeylerden bahsetmeniz gerektiğidir. Kitap, internet ortamında okunacağı için normal bir kitapta olan kurgu bir şeyden ziyade işlerine yarayacak, faydalı şeyleri pratik bir biçimde öğrenme beklentisinde olacaklardır. Bunun için görsellerle desteklenmiş kısa, öz ve ilgi çekici yazılara yer vererek kitabınızın daha fazla kişi tarafından okunmasına olanak sağlayabilirsiniz. Özellikle de görsel bu konuda fazlası ile önemli olacaktır. Çünkü insanlar, özellikle de internet ortamında yalnızca yazı okumaktan bir süre sonra sıkılabiliyor işte bu durum fotoğraf – resim vs. gibi görsel nitelikteki unsurlar ile engellenebiliyor. Bu yüzden yazılarınızda olabildiğince görsel kullanmayı ihmal etmeyin bu e – kitabınızı daha ilgi çekici kılacaktır.
Son aşama ise oluşturmuş olduğunuz içeriği e – kitap haline dönüştürmektir. Bunu yapmak için en pratik ve ideal yol Microsoft Power Point uygulamasıdır. İlk yapmanız gereken slaytta kitap şablonunuzu oluşturmak olmalıdır. Kitabın sağ ve sol alt köşelerinde logonuzun bulunması gerektiğini de unutmamalısınız. Slayt şablonunuzu hazır hale getirin ardından da yazı ve görsellerinizi slayta ekleyin.

Best free WordPress theme

  ozan erdogan

İstersen şunlara bak

çay kullanımı

Çay farklı alanlarda nasıl kullanılır

Başımız ağrır ya da güzel bir öğlen yemeği yeriz, yoğun bir çalışma mesaisi ardından kısa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altunizade Mah. SirmaPerde Sok.
istanbul
34662
Turkey
Tel: +90 216 474 40 38
Fax: +90 216 474 40 68