Hayat

Nasıl Fotojenik Olunur

Pek çok kişi fotoğraf çekinmekten keyif alır ve o fotoğraflarda nasıl çıktığını önemser. Ama her fotoğrafta istediğimiz gibi çıkmamız pek mümkün değil; kimi zaman güzel kimi zamansa kötü çıkarız. Ancak bazıları her çekindiği fotoğrafta güzel çıkmayı başarır, işte bu kişilere fotojenik deriz. Fotojenik olmak ise kişinin kendi elindedir, şimdi nasıl fotojenik olunur ona değinelim; ilk olarak doğru açıyı yakalamanız gerekecektir bunun için de başınızı hafif bir şekilde öne doğru eğmelisiniz aynı zamanda karşıya da bakmayı ihmal etmeyin. Eğer fotoğraf çekilirken gözünüz çok sık kapanıyor ise fotoğrafın çekilmesine yakın gözlerinizi kapatın ve ardından yavaş yavaş açın. Ayrıca fotoğraf arka planı da sizin görünümünüzde fazlası ile etkilidir. Bu yüzden açık renkli arka plan tercih etmeniz kameranın otomatik ayarını iyi yapmasını sağlayacak ve siz fotoğrafta daha güzel çıkacaksınız.
Fotoğraflarda gözler de oldukça önemlidir bu yüzden gözlerinizi olabildiğince ön plana çıkarın. Göz makyajınız ve bakışlarınız bu konuda sizleri destekleyici nitelikte olabilir. Boynunuzu da mümkün olduğu kadar dik ve uzun tutmaya çalışın böylece daha ince ve dinç bir görünüm elde edeceksiniz. Yukarıdan çekilen fotoğrafların daha fazla beğenildiği de bilinmektedir, sizlerde bu şekilde birkaç fotoğraf çekinebilirsiniz. Bunların yanı sıra ışık faktörü de fazlası ile önemlidir. Örneğin; fotoğraf çekinirken ışığın doğrudan yüzünüze gelmesinden sakının ve mümkün olduğunca ışık kaynağının altında durmamaya çalışın. Aksi takdirde yüzünüzde garip gölgecikler oluşabilir ve fotoğrafta kötü çıkmanıza neden olabilir. Fotoğraflarda olduğundan daha iyi görünmek ve fotojenik etiketini kazanabilmek için birkaç makyaj tüyosu da işe yarayabilir. Mesela fondöten kullanımında kesinlikle kendi ten renginizden daha açık bir ton kullanmamalısınız; çünkü bu durum sizi doğallıktan uzaklaştıracak ve yapay bir görünüm oluşmasına sebep olacaktır. Ruj kullanımda ise koyu tonlar yerine daha açık tonlardaki parlak rujları tercih etmeye özen gösterin böylece daha sağlıklı ve genç bir görünüm elde edeceksiniz.
Aynı zamanda yanaklardaki hafif bir kırmızılık sizlerin fotoğrafta daha güzel görünmesini sağlayacaktır bunun içinde hafif bir allık yeterli olacaktır. Fotojenik olmak için gerekli olan en önemli unsur ise güzel gülüşlere sahip olmaktır.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.