A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / Alış veriş / Zeytinyağının hakiki olup olmadığı nasıl anlaşılır
zeytin yağı

Zeytinyağının hakiki olup olmadığı nasıl anlaşılır

Günlük hayatta mutfağımızdan eksik etmediğimiz, birçok bitkisel yağ çeşidine ve katı yağlara nazaran yüzde yüz daha sağlıklı olan geleneksel Türk Mutfağının vazgeçilmezi zeytinyağını alabilmek için yüksek meblalarda para ödüyoruz. Peki aldığımız yağ nekadar hakiki ve biz bunu taklidinden nasıl ayırt edeceğiz ?
Yaptığım araştırmalar ve uygulamalar neticesinde zeytinyağında yapılan hilelere karşı önlem niteliğinde yağ alırken verdiğimiz paranın boşa gitmemesi adına birkaç püf noktayı sizlerle paylaşayım.
Öncelikle zeytinyağı alırken fiyatına dikkat edin.Kilosu 20 tl nin altında olan zeytinyağını almamaya özen gösterin.
Katkısız zeytinyağının bir diğer özelliği de donuyor olması. hafif ısı gördüğünde ise hemen erimeye başlamasıdır.
Gerçek zeytinyağı içerisinde az bir miktarda asit barındırır. Bu nedenle zeytin yağının tadına baktığınızda genzinizi hafif yakıyorsa gerçek bir zeytinyağına sahipsiniz demektir.
Birçoğumuzun deyim olarak da kullandığı klasik ama güvenilir bir yöntem olan, bir çay bardağı su ile aynı oranda zeytinyağının karıştırılarak yapılan sınama yöntemidir. Gerçek zeytinyağı suyun üstüne çıkacak, hileli zeytinyağı ise büyük oranda suyla karışacaktır.
Vereceğim son yöntem ise kesin sonuç çıkarmaya yetiyor. Ancak kimyasal bir yöntem. Zeytinyağınız ile tuz ruhunu karıştırın eğer pembe veya kırmızı bir renk oluşuyorsa o zeytinyağı gerçek değildir.

Best free WordPress theme

  Züleyha

İstersen şunlara bak

nasıl ışın kılıcı yapılır

Işın Kılıcı Nasıl Yapılır

Işın kılıcı, bilimkurgu filmleri ile tanışmış olduğumuz bir nesne. Bilindiği üzere bilimkurgu alanında ışın kılıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altunizade Mah. SirmaPerde Sok.
istanbul
34662
Turkey
Tel: +90 216 474 40 38
Fax: +90 216 474 40 68