SağlıkSpor

Üçgen Vücut Nasıl Yapılır

 

Üçgen bir vücuda sahip olmak için öncelikle kararlı – inançlı olmalı ve psikolojik açıdan kendinizi hazırlamalısınız; çünkü bu süreç pek kolay olmayan ve devamlılık gerektiren bir evredir. Dolayısıyla sizin üçgen bir vücuda sahip olma yolunda yapacağınız en temel hareket kararlılığınız ve inancınız olmalıdır hatta beklide en önemli faktör bunlardır diyebiliriz. Bu süreçte belli bir antrenman ve beslenme düzenine adapte olmanız, uymanız gerekecektir ancak bunlara uymak pek kolay olmayacaktır. Dolayısıyla siz bu konuda yeteri kadar kararlı ve inançlı değilseniz istediğiniz üçgen vücuda ulaşamazsınız. Bu nedenle üçgen vücudun nasıl yapılacağına dair ilk bilmeniz gereken şey kararlı ve inançlı olmanız gerektiğidir.

Bunu halletmenizin ardından yapacağınız ikinci şey kendinize bir program oluşturmak olmalıdır. Yapacak olduğunuz antrenman şeklini doğru kişilerle ve size en uygun olacak şekilde planlamalı ve düzenlemelisiniz. Bu programda antrenmanlar fazlası ile önemlidir. Dolayısıyla bu faktöre fazlası ile önem vermeli ve dikkat etmelisiniz. Antrenmanlar planlandıktan sonra çalışacak olduğunuz spor salonunu belirlemelisiniz veya spor salonu yerine alternatif çalışma yöntemleri araştırıp onlara göre kendinizi en iyi hissettiğiniz yerde spor yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra bir beslenme programı oluşturmanız da gerekmektedir. Üçgen bir vücuda sahip olmak için yapmanız gereken en önemli gerekliliklerden biridir. Ayrıca günlük olarak almanız gereken yağ, protein ve karbonhidrat miktarını da hesaplayıp ona göre programınızı şekillendirirseniz kas gelişiminiz de önemli ölçüde artış gösterecektir. Ancak bir beslenme programı oluşturmaz ve yalnızca antrenman ve diğer sportif aktivitelerin yeterli olacağı düşüncesinde olursanız istediğiniz üçgen vücuda sahip olamazsınız bu nedenle mutlaka bir beslenme programı oluşturmanız gerekecektir. Sonrasında da kendinize yeni hedefler belirlemenizde fayda var. Gerekirse ara ara oluşturmuş olduğunuz programdan bir süreliğine uzaklaşabilir ve bu süre zarfında vücudunuzu dinlendirip o ana kadar yapmış olduğunuz antrenmanların bir değerlendirmesini yaparak programda birtakım küçük değişiklikler yaparak programa geri kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Eğer belirlemiş olduğunuz antrenman programına aksatmadan uyar ve vücudunuza zarar verecek olan sağlıksız yiyecek – içeceklerden uzak durursanız kısa sürede istediğiniz üçgen vücuda sahip olabilirsiniz.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.