Hayat

Nasıl Sevgili Bulunur

 

Bir arkadaş, sevgili ve ideal eş bulmak, bulabilmek elbette hiç kolay değildir. Bu kişiyi bulup onun kendimiz için doğru insan olduğundan emin oluncaya dek çok uzun bir süre geçer. Tabii bazen de hiç beklenmeyen bir anda karşımıza çıkabilir. Elbette böyle bir durum için şans faktörü kadar sizlerin hareketleri ve ilişkide sergileyecek olduğunuz tutum da fazlası ile önemlidir. Sevgili bulabilmek için kişinin dikkat etmesi gereken birtakım konular vardır. Bunlardan birincisi kişinin partneri ile arkadaş olabilmeyi becerebilmesidir. Arkadaşlık konusu, sağlıklı, mutlu ve güzel süren bir ilişki için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra iyi, mutlu ve güzel anlarda birlikte olunacağı gibi zor zamanlarda da bir arada olmak, destek vermek ve yardımcı olmak fazlası ile önemlidir.

Sevgilinizle sinemaya gitmek, tatile çıkmak, birlikte ders çalışabilmek gibi ortak bir hobi bulmak daha fazla zaman geçirmenize ve bu da aranızda olumlu anlamda bir arkadaşlık oluşturmanıza yardımcı olur. Sevgili bulmada ve onunla aranızda bir bağ oluşturma ikinci önemli etmen ise dürüst olmaktır. Partnerlerin karşılıklı olarak birbirinde aradığı ve oldukça önem verdiği nokta güven duygusudur ve bu duygu da dürüstlük ile sağlanır. Her konuda olabildiğince açık ve net olunması gerekir. Söylenen en küçük bir yalan bile oluşan güven duygusunun sarsılmasına neden olabilir. Bu nedenle de ilişkideki beklentiler, istekler ve hassas olunan noktalar net bir şekilde ifade edilmelidir. Zaten her daim dürüstlüğü ön planda tutan biri, kendisi gibi bu değerlere önem veren birini tercih edecektir.

Gelelim sevgili bulmada ve ilişkiyi sürdürmede etkili olan diğer bir unsur olan ilgiye. Bilindiği üzere insanlar, kendilerine ilgi gösterilmesinde fazlası ile hoşlanırlar. Gösterilen ilgi, kendilerini aha değerli ve özel hissetmelerini sağlar. Elbette ilgi gösterirken samimi ve içten olmakta oldukça önemlidir. Tüm bunarlın yanı sıra kişi, bakımlı, temiz ve iyi bir görünüme sahip olmalıdır. Kişisel bakımın özen göstermeli, giyecek olduğu kıyafetleri itina ile seçmelidir. Aynı zamanda en önemli unsur olan kişilik ve karakterdir. Kişi, yapmacık ve özenti bir kimlik arayışına girmemeli, kendi olmalıdır.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.