SağlıkYeme-içme

Nasıl Kilo Alınır

Metabolizma hızı normalden daha hızlı çalışan bireylerin çoğu kilo alma problemi ile karşı karşıya gelir. Kilo almak, irileşmek için sağlıklı bir şekilde beslenmek ve egzersiz programınızda birtakım değişiklikler yapmak kilo alımınızı hızlandırmada etkili olacaktır. Egzersizi en aza indirgeyip ve aynı zamanda fazla abur cubur yiyerek kilo alabilirsiniz fakat sağlıklı bir şekilde kilo alabilmek için besin içeriği zengin olan besinler tüketilmeli ve egzersiz yapılmalıdır. İstenilen hedefe bir gecede ulaşılamayacağının bilincinde olunmalı ve birkaç hafta sürecek olan bir değişime inanmalısınız.

Gün içerisinde 3 öğün ve fazlasını tüketin. Genellikle hızlı kilo alabilmenin kuralı sık yemekten geçer. Eğer sizler de sık sık aralıklarla yemek yerseniz vücudunuz kaloriyi yakmaya yetişemeyecek ve böylelikle hızlı bir biçimde kilo almaya başlayacaksınız. Bunun için öncelikle 5 öğün yemek yemeyi kendiniz için bir kural haline getirin. Ayrıca yemek yemek için acıkmayı değil, öğünleri bekleyin. İlk başlarda midenizi büyütmek için, yer fıstığı ve muz gibi ürünler tüketin, böylelikle midenizi genişletebilirsiniz. Her öğününüzde sağlıklı ve yüksek kalorili yiyecekler tüketmeye özen gösterin; büyük porsiyon et çeşitleri, sebze ve sağlıklı karbonhidrat tüketebilirsiniz. Ayrıca kahvaltının gücünü unutmayın. Bütün gece uykuda yıkım yapan vücut, sabah kalktığınız zaman kabaca deposunu doldurmak isteyecektir. Ayrıca bahsetmiş olduğumuz gibi sağlıklı kilo alabilmek için işlenmiş gıdalardan olabildiğince uzak durmanız gerektiğini de unutmayın. Şeker, abur cubur, tuz donmuş ve hazır pişmiş ürünleri tüketmekten kaçının. Yağ, protein ve sağlıklı karbonhidratları tüketin. Hızlı kilo alabilmek, sağlıklı kalmak için bu 3 içerik fazlası ile önemlidir. Ton balığı, yumurta, tavuk, ceviz, zeytinyağı, fındık, bulgur, meyveler ve makarna günlük öğünleriniz içerisinde bulunmalıdır. Egzersizin gücünü de unutmayın. Yediğiniz besinleri spor aracılığı ile kalıcı hale getirin. Değişik kas gruplarını da çalıştırmalısınız. Bunun için her vücut tipine göre programlar internet ve salonlarda mevcuttur.

Uykunun da bu yolda sizlere getirileri oldukça önemlidir. Bütün gün çalışan vücudunuzu uyku ile dinlendirebilirsiniz. En az 7 en fazla ise 9 saat uyumaya özen gösterin. Aynı zamanda kilo almayı değil, sağlıklı kilo almayı kendiniz hedef haline getirin.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.