CinsellikHayatSağlık

Göğüs Nasıl Büyür

Bazı kadınlarda göğüs küçüklüğü vücut yapısının bir gereğidir. Bilmelisiniz ki 18 yaşına geldiğinizde göğüsleriniz gelişimini tamamlamış demektir. Eğer 18 yaşını geçtiyseniz ve göğüsleriniz istediğiniz büyüklüğe ulaşmadıysa göğüslerinizi nasıl büyütebileceğinizin yollarını aramaya başlarsınız. Şimdi, bu konuya değinelim; kadın göğsünü oluşturan iki temel doku vardır; bunlardan birisi süt yapan meme bezleri, diğeri ise bu bezlerde ve deri altında birikmiş olan yağ dokusudur. Eğer protez kullanmaktan yana değilseniz bu iki dokudan birini arttırmanız gerekecektir. Yağ dokusunu arttırmanın tek yolu kilo almaktır. Ama siz kilo alırken vücudunuz hangi bölgede yağ biriktireceğini bilemezsiniz. Siz göğüsleriniz yağ toplasın istersiniz ancak çoğunlukla basenleriniz veya karnınız yağ biriktirir. Bu nedenle de bu yol pek mantıklı değildir.

Süt bezlerini büyütmek ise ancak hormonlar ile mümkündür. Hamilelik döneminde vücut göğüslerin büyümesine neden olan bir hormon salgılar ve o yüzden göğüsler büyür. Doğumun ardından süt salgılanmasına sebep olan hormonlar devreye girer. Emzirme döneminin bitmesinin ardından hormonlar normal seviyelerine düşerler ve bununla beraber göğüsler de tekrar küçülür. Eğer göğüsleri büyütmek için hormon kullanılmaya başlanırsa meme ve rahim kanseri olma riski ortaya çıkar. Dolayısıyla bu tip bir yol izlenmesi de yanlış olacaktır. Göğsün büyütülmesi için uygulanabilecek en mantıklı yol ise silikon protez kullanımı olmaktadır. 30 senedir kullanılmakta olan silikon protezlerin, olumlu ve olumsuz tarafları tam olarak anlaşılmış durumdadır. Yani olağan dışı bir şey yaşanması pek de mümkün değildir. Aynı zamanda ameliyattan sonra sonucu hemen görebiliyorsunuz, istediğiniz ölçüyü elde etmek de çoğu zaman mümkün. Kanser ve diğer çeşitli hastalıklara sebebiyet vermediği, insan yaşamı için ciddi tehditler oluşturmadığı 30 yıllık çalışmalar ile ispatlanmıştır.

Silikonun dayanıklılığı sebebi ile çok uzun seneler süresince bozulmadan kullanılabiliyor. Herhangi bir sorun, problem ortaya çıkarsa da değiştirmek ya da çıkarmak her daim kolay ve mümkün. İyi bir teknik ile yerleştirilirse emzirme bozulmuyor, göğüs dokusu büyük bir oranda korunuyor ve hamilelik döneminde herhangi bir soruna neden olmuyor. Dolayısıyla göğüsleri silikon protez ile büyütmek en doğru karar olacaktır.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.