HayatSağlık

Nasıl Güzelleşebilirim

Her kadın güzel görünmek, sevilmek ve beğenilmek ister. Ve bir kadının güzel görünmesindeki en önemli etken sağlıklı, pürüzsüz bir cilttir. Yaşamın getirdiği stres, yorgunluk, kirli hava ve makyaj gibi birtakım unsurlar güzelliğinizin önünde duran bir perde gibidir. Özellikle de kadınların güzelleşmek için kullanmış olduğu makyaj ürünleri cilde oldukça fazla zarar vermektedir. Belli bir zaman sonra bu ürünler cilt yapınızda bozulmalara da sebebiyet verebilir. Bu yüzden bu tip ürünleri olabildiğince az kullanıp daha sağlıklı yollara başvurmanızda yarar var. Şimdi, sizin ve cildinizin daha canlı, güzel ve sağlıklı görünmesi için neler yapılması gerektiğine değinelim;

  • Gece yatmadan önce mutlaka yüzünüzü yıkamalı ve bunu hiçbir şekilde ihmal etmemelisiniz. Böylelikle cildinizi gün boyunca maruz kaldığı tozlardan veya makyajdan arındırmış ve cildinizin nefes almasını sağlamış olacaksınız.
  • Makyaj temizleme ürünleri alırken cildinize en uygun olanı seçmeye özen gösterin, böylece cildiniz sağlıklı bir biçimde temizlenecektir.
  • Ayrıca göz çevremiz fazlası ile hassas olduğu için o bölgeye uygun temizleyiciler tercih etmemiz sağlık açısından daha iyi olacaktır.
  • Cilt temizliği için tonik kullanabilirsiniz, bu sayede sabunun erişemeyecek olduğu bölgeler de temizlenir ve gözenekleriniz kapanır. Toniği uygularken pamuktan yararlanabilirsiniz; pamuğun üzerine birkaç damla tonik damlatıp yüzünüze yumuşak hareketler ile yayabilirsiniz.
  • Makyaj öncesi içinse nemlendirici losyonlar kullanmanız gerekmektedir. Bu losyonlar, cildinizin makyajdan dolayı kurumasını önleyecektir.
  • Sabun tercih ederken de nemlendirici özellikte olanları seçmeye gayret edin.
  • Elbise açıklığına sahip olan bölgeler de kurumaya en yatkın olan bölgelerdir bu nedenle bu kısımları her daim nemlendirmek gerekmektedir.
  • Cildinizi güneş ışınlarına karşı da korumalısınız, cildinize için en uygun olan güneş kremini alın ve güneşe çıkmadan yarım saat önce cildinize uygulayın.
  • Yüzünüzde oluşabilecek akneleri önleyebilmek içinse ellerinizi olabildiğince az yüzünüze sürmelisiniz; çünkü gün içerisinde elimiz pek çok yer ile temas eder ve bu da bakteri oluşumuna ortam hazırlar. Dolayısıyla ellerimizi sık sık yıkamalı ve olabildiğince de yüzümüzden uzak tutmalıyız.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.