A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / Sağlık / Nasıl Şınav Çekilir
nasıl şınav çekilir

Nasıl Şınav Çekilir

Aletsiz egzersizlerin en önemlilerinden birisi de şınavdır. Omuz, göğüs ve triseps kasları için yapılabilecek olan en iyi egzersizdir denilebilir. Genellikle çoğumuz bu şınav egzersizini biliriz ve rahatlıkla 15 – 20 tekrar yapabiliriz. Ancak asıl önemli olan husus bu egzersizi tam manası ile uygulayabilme ve doğru yapabilmektir. Bu hareketi tamamı ile doğru şekilde bir kez uygulayabiliyorsanız bu duruma üzülmeyin tam aksine doğru yapılmış olan bir tekrar 15 – 20 tekrardan çok daha faydalıdır. Ayrıca şınav egzersiz hareketini sürekli olarak tekrar yaptıktan sonra daha rahat ve fazla yapabileceksiniz. Bu konuma geldikten sonra tekrar sayılarını arttırmayı da unutmamalısınız.

Zaten bilindiği üzere sağlam bir temel oluşturmak için bazı aletsiz egzersizleri uygulamak fazlası ile önemlidir. Hem şınav gibi bu tip aletsiz egzersizler, kaslar ve iç organları kuvvetlendirici bir etkiye sahiptir. Ancak bu egzersizleri yaparken dikkat etmeniz gereken 2 nokta vardır. İlki, bu egzersizleri yapmak için en uygun vakit yemekten 1 saat kadar öncesi ya da iki saat sonrasıdır. İkincisiyse enerji düzeyinizin çalışma esnasında yüksek olabilmesi için antrenman öncesi bir şeyler atıştırmanızdır. İyi bir çalışma öncesinde kesinlikle ısınma hareketleri yaparak vücudunuzu antrenmana hazırlamanız da gerekmektedir. Aynı zamanda çalışacak olduğunuz ortamın oksijen bakımından zengin olması da önemli faktörlerden biridir.

Şimdi ise şınavın nasıl çekileceğine değinelim; ilk olarak elleri omuz genişliğinde açıp yere koyun, vücudunuzu tamamı ile düz tutarak kendinizi kollarınız bütünü ile düz olana dek yukarı doğru itin. Bu esnada nefes vermeniz gerekmektedir. Kollar dümdüz olduğu sırada kısa bir süre bekleyin ve yere inerken nefes alarak yalnızca göğsünüzün yere değmesine dikkat edin. Karnınızınsa yerden biraz yukarıda olması hareketin verimliliğini olumlu yönde etkileyecektir. Tekrarları tam yapmayı ve zaman içerisinde de arttırmayı ihmal etmeyin. Bu şınav egzersiz hareketinde en fazla çalışan adeleniz göğüs adelesi olacaktır.  Düzenli bir şekilde çalıştığınız takdirde 30 – 50 tekrara yapabilir hale geleceksiniz. Ancak önemli olanın egzersizleri doğru bir şekilde uygulamak olduğunu unutmayın; çünkü yalnızca o şekilde bir verim alınabilir.

  ozan erdogan

İstersen şunlara bak

şut çekmek

Nasıl Şut Çekilir

Şut, futbol sporuna ait bir terimdir. Bilindiği üzere futbol oynarken kazanan taraf olmak için gol …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Altunizade Mah. SirmaPerde Sok.
istanbul
34662
Turkey
Tel: +90 216 474 40 38
Fax: +90 216 474 40 68