Alış verişCep Telefonu

Iphone telefonumu daha etkili nasıl kullanabilirim

IPHONE TELEFONUMU DAHA VERIMLI NASIL KULLANABILIRIM?
Akıllı telefon sektörünün lider isimlerden olan ve milyonlarca kişinin tercih ettiği iPhone’un birçok kullanıcı tarafından bilinmeyen bazı özelliklerini keşfederek daha verimli ve pratik bir kullanıma sahip olmak için yapmanız gerekenler kısaca şöyle
-Müzik dinlerken kulaklığınıza bir kez tıklayarak herhangi bir şarkıyı başlatıp durdurabilirsiniz. Eğer iki kez tıklanırsa sonraki şarkıya geçebilir, üç kez tıklanırsa ise şarkının başına dönebilirsiniz. Bir kez daha üç tek tıklanması durumunda ise bir önceki şarkıyı tekrar dinleyebilirsiniz.
– Yine müzik dinlerken kulaklığınıza iki kez tıklayıp basılı tutarak çalan şarkıyı ileri sarabilirsiniz. Üç kez tıklayıp basılı tutarsanız ise şarkıyı geri sarabilirsiniz.
-Gelen aramalar bir aramada ise kulaklığınıza bir kez tıklayarak aramaya yanıt verebilirsiniz.
-Görüşme esnasından ikinci bir çağrı alırsanız, kulaklığınıza bir kez tıklayıp ilk görüşmeyi bekletebilirsiniz. Eğer ikinci çağrıyı cevaplamak istemiyorsanız da kulağa bir defa tıklayıp basılı tutmanız yeterli olacaktır.
-Gelen bir aramayı cevaplamak istemiyorsanız da kulaklığınıza bir kez tıklayıp basılı tutmanız yeterli. Eğer bir görüşmeyi sonlandırmak istiyorsanız da kulaklığa iki kez tıklamanız gerekiyor.
-Telefonun kullanmadığın bir anda ise kulaklığa tıklayıp basılı tutarak Siri ile iletişim kurabilirsiniz.
-Ayrıca kulaklığınızı ters takabilirsiniz yapısı gereği kulağınıza uyum sağlayacaktır. Ters takılması durumunda ise ses seviyesi biraz artış gösteriyor.
-Telefonunuzun bir diğer gizli özelliği ise sallayarak kullanabilmedir. Özelliği aktif etmek için ise “Genel/Erişilebilirlik/Anahtarla Denetim menüsüne girerek Anahtarla Denetim seçeneğini aktif ederek Anahtar ekle demeniz gerekiyor. Ardından istediğiniz baş hareketini komut olarak kayıt ederek bu özelliği kullanabilirsiniz.
-Eski model bir iPhone kullanıyorsanız ve iOS’un yeni sürümüyle yavaşladığını düşünüyorsanız hızlandırmak için AppStore’a girerek herhangi bir simgeye art arda 10 defa tıklayıp AppStore’un belliğini boşaltabilirsiniz. Böylece tüm uygulamaların performansı artış gösterip telefonun hızlandığını farkedeceksiniz.
-Iphone  ekranınıza 3 parmağınız ile 3 defa üst üste tıklamanız durumunda ise ekran parlaklığı en düşük seviyeye geliyor. Fakat bunu yapabilmek için büyütme filtresini az ışık olarak ayarlamanız gerekiyor.
-Ekrana 3 defa tıkladığınız da ise çıkan panelden ekranı büyütme seçeneğini kullanabilirsiniz. Böylece ekranın herhangi bir yerine zoom yapabilirsiniz.
-Iphone yazı yazarken kısaltma kullananlar içinde farklı bir konsept geliştirmiş durumda. Buna göre Ayarlar kısmında Genel/Klavye/Metin Değişimi menüsüne girerek, sağ üstte bulunan “+” işaretine tıklayın. Genel menüde, sık kullandığınız kelimelerin normal hallerini ve karşılarına kısaltmalarını yazın,
Örneğin; “Selam” yazıp kısaltma kısmına “slm” yazın. Artık her “slm” yazdığınızda iPhone kelimeyi “selam” olarak algılayacaktır. Klavye uygulamasını yükledikten sonra, Ayarlar/Genel/Klavye/Klavyeler menüsüne girip, “yeni klavye ekle” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Yüklediğiniz klavyeleri kullanmak içinse tam erişime izin vermeniz gerekiyor.
-Klavyeler arasında geçiş yapmak içinse sohbet sırasında klavyenin sol alt köşesinde bulunan dünya simgesine tıklamanız yeterli olacak.
-Geceleri telefonun sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız, iPhone “Rahatsız Etme” özelliğini aktif edebilirsiniz. Böylece hiçbir arama ve bildirim sesi gelmeyecektir. Eğer bu modu belirlediğiniz zaman aralığında aktif olmasını istiyorsanız, zamanlanmış seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor.

Züleyha

ben ben ben hikayme işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.